HISTORIE

20. července 2013

se datuje založení klubu Badminton Sharks Brno (původně Badminton School Brno). Zakládajícími členy byl šéftrenér Tomasz Mendrek, hlavní trenér Tomáš Voves a Tomáš Prek s Karlem Reichmanem. Navázali jsme přímo na školičku Tomasze Mendreka. Tréninky vedl dlouhodobě Tomáš Voves. Logickým postupem tréninkové skupiny bylo směřování více k závodnímu pojetí a hráči se tak začali ukazovat na turnajích. Za první sezónu naši uhráli přibližně
10 medailových umístění.

1. září 2014

přístupem a pílí hráčů výběrové skupiny jsme dokázali mimořádného pokroku a ještě v této sezóně hráči vybojovali přes 80 medailí. Klub si připsal 6 startů na celorepublikových turnajích a Šimon Prek se s Vojtou Pořízem z Jihlavy dopracoval na 5. místo na MČR U13. Zkušenější hráči se zapojili jako asistenti na trénincích mladších a motivovali je svými výsledky, dovednostmi a ukázkovou chutí trénovat a stále se zlepšovat.

21. srpna 2015

jsme vytvořili celkem 5 tréninkových úrovní a každému hráči nabídli vhodnou tréninkovou skupinu. Na Janouškové vedl Tomasz Mendrek nadále přípravku
a závodní hráči pod vedením Tomáše Vovse jsme zařadili do tří věkovo-výkonnostních skupin. Tréninky čtyřher jsme svěřily Tomášovi Prekovi. K těmto tréninkům jsme zaštítili nový projekt
para-badmintonu s vozíčkáři, které dodnes trénuje Tomáš Voves s asistencí Pavly Grycové.

25. ledna 2016

Nás Tomasz Mendrek požádal, o pokračování ve vlastní badmintonové školičce bez ambicí budovat klub. Rozdělení tréninků jsme mu umožnili, a tak už od druhého pololetí školního roku jsme otevřeli nové klubové tréninky pro nováčky v centru Viktoria. Tomaszovi přejeme v jeho práci i osobním životě jen to dobré a děkujeme mu za dvouletou spolupráci v klubu.

26. června 2016

Jsme oslavili 3. narozeniny našeho klubu a ukončili do té doby nejúspěšnější sezónu. Hráči vybojovali 160 medailí, z toho 101 na bodovaných turnajích. Klub vyslal své hráče na 23 startů na celorepublikových akcích. A vrcholem celého roku byla zahraniční zkušenost v Německém Waghäuselu. 17 našich hráčů se utkalo v konkurenci 7 národů a dokázali získat 5 medailí ve čtyřhrách.

13. října 2016

Nastoupil náš mladý tým ke svému 3. zápasu v VI. lize dospělých a poprvé v této soutěži vítězí. Na vítězství se podílelo složení hráčů Václav Kozel, Dominik Zelinka, Richard Uher, Hynek Šabacký, Aleš Müller, Jan Komárek, Linda Chamrádová, Nikola Kubová a Nela Štěpková.

5. listopadu 2016

Získalo výběrové družstvo Badminton Sharks Brno do 15 let bronzové medaile ve finálovém kole oblastního přeboru žáků. Žraločí tým potvrdil vítězství nad FSpS MUNI "B", které přehrálo už v kvalifikačním turnaji a radoval se z první medaile z týmové akce.

V listopadu a v prosinci 2016

Zpestřili tréninky a soustředění dva zahraniční trenéři. Juniorský reprezentační trenér Finska Antti Rajasärkkä a bývalá olympijská účastnice z Číny LinLing Wang. Na lednovém deblovém soustředění doplnil trenérský tým Američan Andrian Hundhausen.

6. a 7. května 2017

Klub uspořádal II. ročník oblíbeného turnaje pro mládež pod názvem Storge Open a poprvé v historii uspořádal
I. ročník Czech Para-Badminton Open, kterého se zúčastnilo sedm vozíčkářů z Brna a Prahy. Para-badmintonisty doplnili do čtyřher kluboví hráči.

30. června 2017

Se vybraná skupina hráčů vypravila do německého Waghäuselu. Výprava si odvezla 3 medaile zásluhou Míši Havlíčka, Ondry Valoucha a Nikči Kubové a dvě
4. místa pro Sáru Schafferovou a Verču Kulhavou. V uplynulé sezóně naši hráči vybojovali přes 240 medailí a startovali na všech juniorských MČR (U13, U15, U17, U19).

9. září 2017 / 13. října 2017

Dosahují naši hráči ve složení Lucka Krulová, Štěpán Prek a Lukáš Kurdiovský skvělého umístění, když přiváží 6 medailí z GPB v Praze. V říjnu se pak Lucka Krulová, Štěpán Prek a trenér Tomáš Voves zúčastňují reprezentačního soustředění pro mladé hráče. Jsou prvními účastníky podobné akce z našeho klubu.

V listopadu  2017

Michael Havlíček se stává neoficiálním mistrem ČR do 11 let na Czech Talent v Českém Krumlově. Družstvo JM tvořené také Danem Marinovem, Matějem Chovancem a Apolenkou Jelínkovou obsadilo 5. místo v republikové konkurenci. Lucka Krulová ve dvouhře a ve čtyřhře a Štěpán Prek ve dvouhře a Lukáš Kurdiovský v mixu se stali přeborníky Jihomoravské oblasti.

12. března 2018

Lukáš Šembera s trenérem Tomem Vovsem se jako první Čech zúčastnil světového turnaje v para-badmintonu. Po několika měsíční přípravě všechny zápasy prohrává. Konfrontace s nejlepšími hráči světa byla trošku deprimující, ale Lukáš sbírá novou motivaci připravuje se na blížící se ME.

25. června 2018

Odešel trenér Tomáše Prek. Nejlepší hráči v U13 a U15 uvěřili tlaku okolní konkurence, že se již nemohou u nás zlepšovat. Nakonec se rozhodlo přestoupit 10 našich hráčů do jiných oddílů. Těm nadějným, kteří mají před sebou ještě hodně práce na technice, přejeme, aby byli svědomití a pracovití. Těm starším, co si spíše chodí zahrát přejeme, aby se dokázali prosadit a badminton je stále bavil.

1. září 2018 / 1. října 2018

Byla pozvána česká para-skupina na soustředění v Polsku. Plánujeme i nadále česko-polskou spolupráci. Lukáš Šembera s Jakubem Sikorskim startovali společně na ME ve čtyřhře. Obsadili 13. místo. Navíc jsme otevřeli úplně novou odnož našeho klubu, kterým je mini-badminton ve školce. Touto aktivitou klub zkompletoval celou paletu oblastí (mini-badminton, přípravky, závodní skupiny, dospělí a vozíčkáři).

3. listopadu 2018

Se nominovali na MČR U13 Veronika Doubková a Michael Havlíček. Po výhře v prvním kole obsadili 9. místo ve smíšené čtyřhře. V prosinci pak na oblastním přeboru U13 naši hráči pobrali 8 medailí a porazili o rok starší soupeře. Máme se na co těšit!

1. ledna 2019

Poskočil Míša Havlíček na 3. místo v republice. V průběhu sezóny se několikrát dostali do top desítky i další dva naši hráči, Lukáš Thor a Maxmilián Horák. Měsíc na to naši hráči získlai hned 4 zlaté medaile na GPC U13.

1. března 2019

Složil trenér Tomáš Voves zkoušky na mezinárodní trenérskou licenci Coach Level Two a stal se školitelem Shuttle Time Tutor. Do trénování se také aktivně zapojují trenéři Michael Bauer, Hynek Šabacký, Marika Davidová a asistenti.

18. března 2019

Postupuje družstvo dospělých složených z dorostlých hráčů, trenérů a hostů do finále VI. ligy přes Kometu D. Rozhodující zápas celé soutěže vítězíme 8:0 proti Hustopečím a zajišťujeme si postup do vyšší ligy.

24. března 2019

Se dostává na Talent Team čtvrtý náš hráč. Lukáš Thor předvádí svědomité výkony a odváží si řadu pochval od reprezentačních trenérů Osičkové a Krajči. V dubnu vyrazila 17členná sestava hráčů do Berlína na Yonex Junior Cup. Tým obhájil 7 medailí a 3 medaile  dokonce v kategorii A.

11. května 2019

Startovali trenéři Tomáš Voves a Marika Davidová na GPC dospělých. Po mnohaleté turnajové přestávce a zranění uhájili 3. místo a vyřadili 15. hráče v republice a nejlepšího hráče oblasti.

18. května 2019

Se zúčastnila prvního MČR U11 rekordní sestava 10 hráčů BS. Z oblasti jsme vyráželi jako nejpočetnější sestava celého MČR vůbec. Gabriel Trkan po těsné prohře s celkovým vítězem obsadil 5. místo.