O NÁS

Kdo jsme, kde působíme a co je naším cílem?  


Jsme brněnský badmintonový klub pro děti i dospělé. Aktuální členská základna čítá okolo 90 aktivních hráčů. Zajišťujeme sportovní přípravu devíti skupin: mini-badminton, tři přípravky, dvě závodní skupiny, nezávodní kroužek, dvě družstva dospělých a para-badminton. Naši trenéři si zakládají na přístupu k hráčům, precizní přípravě tréninků, spolupráci a na celoživotním vzdělávání. Hráče vedeme k zdravému sebevědomí a schopnosti umět se poprat se všemi výzvami.

V našem klubu je badminton pro všechny!


Během roku probíhají pravidelné tréninky v několika brněnských halách (Hala Sprint, ZŠ Bakalovo nábřeží, Centrum Viktoria Komárov, Tělocvična Mendelovy Univerzity Tauferovy Koleje, hala Badminton Líšeň a Fit4All v Novém Lískovci). Všechny tréninky jsou plánovány předem, aby bylo dosaženo stanovených cílů pro dané období a jsou vedené vyškolenými trenéry za asistence hráčů z kategorií U17-U22. Vedle tréninků pořádáme víkendové a letní campy zaměřené na kondici a herní vyspělost. Mezi další akce patří pořádání turnajů, MMČR para-badmintonu. teambuildingové a další doplňkové akce pod vedením kvalifikovaných trenérů

Naši hráči se pravidelně účastní krajských soutěží. Ti nejlepší startují na republikových a zahraničních turnajích a na MČR. Někteří naši hráči byli nebo jsou zařazeni do Talent Teamu Českého badmintonového svazu, který nabízí šikovným mladým hráčům přípravu navíc. Žraloci pravidelně vozí medaile ze soutěží z celé České republiky i ze zahraničí. Každá získaná medaile a umístění je pro děti odměnou a motivací do dalších tréninků. Daleko důležitější, než cenné vavříny v dětských kategoriích, jsou získané návyky, disciplína a přístup ke sportu. 


Klub samostatně působí osmým rokem. Odkud vznikl, jak se formoval, čeho dosáhl a kdo v něm vyrostl se dozvíte již brzy v historii klubu.