O NÁS

Kdo jsme, kde působíme a co je naším cílem?  


Jsme brněnský badmintonový klub pro děti i dospělé. Aktuální členská základna čítá okolo 130 aktivních hráčů. Zajišťujeme sportovní přípravu desíti skupin: čtyři přípravky, dvě závodní skupiny, nezávodní kroužek, dvě družstva dospělých a para-badminton. Naši trenéři si zakládají na přístupu k hráčům, precizní přípravě tréninků, spolupráci a na celoživotním vzdělávání. Hráče vedeme ke zdravému sebevědomí a schopnosti umět se poprat se všemi výzvami.

V našem klubu je badminton pro všechny!


Během roku probíhají pravidelné tréninky v několika brněnských halách (ZŠ Bakalovo nábřeží, Centrum Viktoria Komárov, Tělocvična Mendelovy Univerzity Tauferovy Koleje, hala Badminton Líšeň a Fit4All v Novém Lískovci). Všechny tréninky jsou plánovány předem, aby bylo dosaženo stanovených cílů pro dané období a jsou vedené vyškolenými trenéry za asistence hráčů z kategorií U17-U22. Vedle tréninků pořádáme víkendové a letní campy zaměřené na kondici a herní vyspělost. Mezi další akce patří pořádání turnajů, MMČR para-badmintonu. teambuildingové a další doplňkové akce pod vedením kvalifikovaných trenérů

Naši hráči se pravidelně účastní krajských soutěží. Ti nejlepší startují na republikových a zahraničních turnajích, na MČR, Mistrovství Evropy a Mistrovství světa. Ve spolupráci s Českým badmintonovým svazem provozujeme Sportovní středisko pro přípravu mladých hráčů v rámci Systému péče o talentovanou mládež. Žraloci pravidelně vozí medaile ze soutěží z celé České republiky i ze zahraničí. Každá získaná medaile a umístění je pro děti odměnou a motivací do dalších tréninků. Daleko důležitější, než cenné vavříny v dětských kategoriích, jsou získané návyky, disciplína a přístup ke sportu.