PARA-BADMINTON

V roce 2015 jsme vytvořili tréninkovou skupinu 3 mladých vozíčkářů ve věku okolo 13 let a po letech trénování nás těší obrovské pokroky. Naši trenéři se zúčastnili stáže v národním centru para-badmintonu v Japonsku a trenérského školení v Irsku v rámci příprav evropských hráčů před MS v para-badmintonu. Postupem času se nám podařilo posunout také materiální vybavení na profesionální úroveň v podobě sportovních vozíků určených přímo na badminton. Jsme rádi, že naši skupinu doplnili i dospělí hráči. Hráč Lukáš Šembera startoval na Spanish Para-Badminton Open, na mistrovství Evropy ve Francii a z Turnaje 3 národů ve Vídni si odvezl cenný zlatý kov. Ze stejného turnaje si přivezli medaile také naši mládežníci. Brněnskou skupinu doplňují na turnajích a kempech hráči z různých koutů České republiky. Jsme rádi, že se zájem o para-badminton rozšiřuje i do jiných měst. Plánujeme další výjezdy, pořádání kempů a již tradičního MMČR - Czech Para-Badminton Open.

Podmínkou pro para-badminton na vozíku je aktivní horní část těla a chuť si zahrát. Velkou výhodu v začátcích mají bývalí hráči badmintonu nebo sportovci se zkušenostmi z jiných para sportů.

Pokud znáte někoho, kdo je na vozíku a chtěl by si badminton zkusit nebo ho pravidelně hrát, předejte mu prosím kontakt. Naším cílem je bavit se badmintonem, zlepšovat se a někteří z nás doslova "dřou", aby se prosadili na světových akcích.

Tréninky PARA-BADMINTONU probíhají v tyto dny:

Úterý 15:00 - 17:00, hala Zetor (Úlehlova 3050)
Středa 15:30 - 17:00, hala Tauferovy koleje (Jana Babáka 3)
Pátek 7:30 - 9:00, Fit4All (Chironova 8) - trénink dospělých

Trenéři:
Tomáš Voves 
Pavla Grycová - kontaktní osoba pro ČR, tel. + 420 725 048 138