PARA BADMINTON

Od roku 2015 vedeme a rozvíjíme největší tréninkovou skupinu para badmintonu v republice. Na začátku jsme se věnovali 3 mladým vozíčkářům ve věku okolo 13 let. Naši trenéři se zúčastnili stáže v národním centru para-badmintonu v Japonsku a trenérského školení v Irsku v rámci příprav evropských hráčů na mistrovství světa v Koreji. Postupem času se nám podařilo posunout také materiální vybavení na profesionální úroveň v podobě sportovních vozíků určených přímo na badminton. Jsme rádi, že naši skupinu doplnili i dospělí hráči, aktuálně naši tréninkovou skupinu tvoří 10 hráčů na vozíku a 1 hráč s postižením horní končetiny. Nabíráme také zájemce z dalších skupin (malý vzrůst a postižení dolní končetiny).
Hráč Lukáš Šembera startoval na 2 světových turnajích BWF a na mistrovství Evropy 2018 ve Francii. Lukáš Kyncl a Jan Matoušek odehráli 3 světové turnaje BWF ve Španělsku a v Bahrajnu. Postavením v žebříčku si zajistili kvalifikaci na mistrovství světa v Tokiu 2022. Nejlepším dosavadním výsledkem na světovém turnaji BWF je 5.-8. místo Lukáše Kyncla ve smíšené čtyřhře s polskou spoluhráčkou Anniou Wolny.
Brněnskou skupinu doplňují na turnajích a kempech hráči z různých koutů České republiky, ale také přátelé z Rakouska a z Polska. Plánujeme další výjezdy, pořádání kempů a již tradičního mezinárodního turnaje MMČR - Czech Para-Badminton Open. Velkým snem je účast na paralympiádě.

Podmínkou pro para-badminton na vozíku je aktivní horní část těla a chuť si zahrát. Velkou výhodu v začátcích mají bývalí hráči badmintonu nebo sportovci se zkušenostmi z jiných para sportů.

Pokud znáte někoho, kdo je na vozíku a chtěl by si badminton zkusit nebo ho pravidelně hrát, předejte mu prosím kontakt. Naším cílem je bavit se badmintonem, zlepšovat se a někteří z nás doslova "dřou", aby se prosadili na světových akcích.

Tréninky PARA-BADMINTONU probíhají od 1. září 2022 v tyto dny:
ÚTERÝ, od 15:30 do 17:00 hodin v badmintonové hale Líšeň (Úlehlova 3050, 628 00 Brno-Líšeň)
PÁTEK, od 7:30 do 9:00 hodin v badmintonové hale Fit4all (
Chironova 8, 642 00 Brno)

Trenéři:

Tomáš Voves (trenér), tel: +420 725 891 077
Mikuláš Müller (trenér),
Mája Proksová (asistentka),
Pavla Grycová - kontaktní osoba pro ČR, tel. + 420 725 048 138