PARABADMINTON

Od roku 2015 vedeme a rozvíjíme největší tréninkovou skupinu parabadmintonu v republice. Na začátku jsme se věnovali 3 mladým vozíčkářům ve věku okolo 13 let. Naši trenéři se zúčastnili stáže v národním centru parabadmintonu v Japonsku a trenérského školení v Irsku, v Rakousku a ve Španělsku. Postupem času se nám podařilo posunout také materiální vybavení na profesionální úroveň v podobě sportovních vozíků určených přímo na badminton. Jsme rádi, že naši skupinu doplnili i dospělí hráči, aktuálně naši tréninkovou skupinu tvoří 11 hráčů na vozíku a 3 stojící s postižením horní a dolní končetiny. Nabíráme také zájemce z dalších skupin (malý vzrůst a postižení dolní končetiny).
Hráč Lukáš Šembera startoval na 2 světových turnajích BWF a na mistrovství Evropy 2018 ve Francii. Jan Matoušek odehrál 4 světové turnaje BWF ve Španělsku, v Nizozemsku a v Bahrajnu. Kamil Šnajdar má za sebou teprve 2 velké mezinárodní turnaje ve Španělsku a ME v Nizozemsku. Z Mistrovství Evropy 2023 si přivezl bronzovou medaili. Lukáš Kyncl má odehraných už 6 turnajů z kalendáře BWF a zúčastnil se také Mistrovství světa 2022 v Japonsku. Nejlepším dosavadním výsledkem na světovém turnaji BWF je 5.-8. místo Lukáše Kyncla ve smíšené čtyřhře s polskou spoluhráčkou Anniou Wolny a 3.-4. místo Kamila Šnajdara na Mistrovství Evropy.
Brněnskou skupinu doplňují na turnajích a kempech hráči z různých koutů České republiky, ale také přátelé z Rakouska a z Polska. Plánujeme další výjezdy, pořádání kempů a již tradičního mezinárodního turnaje MMČR - Czech Para Badminton Open. Velkým snem je účast na paralympiádě.

Podmínkou pro parabadminton na vozíku je aktivní horní část těla a chuť si zahrát. Velkou výhodu v začátcích mají bývalí hráči badmintonu nebo sportovci se zkušenostmi z jiných para sportů. Stojící hráči (s postižením horní a dolní končetiny, malý vzrůst) se můžou zapojit a vyzkoušet, jestli je pro ně právě parabadminton ten pravý sport.

Pokud znáte někoho, kdo by si chtěl badminton zkusit nebo ho pravidelně hrát, předejte mu prosím kontakt. Naším cílem je bavit se badmintonem, zlepšovat se a někteří z nás doslova "dřou", aby se prosadili na světových akcích.

Tréninky PARABADMINTONU probíhají od 5. září 2023 v tyto dny:
ÚTERÝ, od 16:00 do 17:30 hodin v badmintonové hale Líšeň (Úlehlova 3050, 628 00 Brno-Líšeň)
PÁTEK, od 7:30 do 9:00 hodin v badmintonové hale Fit4all (
Chironova 8, 642 00 Brno)

Trenéři:

Tomáš Voves, tel: +420 725 891 077
Mikuláš Müller
Daniel Řepka
Pavla Grycová
Dominika Králová