4th OLIVER Czech Para-Badminton Open 2021

16.09.2021

Zveme Vás na 4. ročník mezinárodního mistrovství České republiky v para-badmintonu pořádaný klubem Badminton Sharks Brno.

EN: You are invited to the 4th international OLIVER Czech Para-Badminton Open 2021.


Kategorie/Sport classes: WH1, WH2; SL3, SL4; SU5; SH6.

Turnaj je otevřen hráčům všech věkových i výkonnostních kategorií. Hráči budou rozděleni na dospělé a juniory. Vyhrazujeme si právo sloučení kategorií podle počtu přihlášených hráčů. Pokud si nejste jisti, do jaké kategorie spadáte, neváhejte nás kontaktovat.

EN: For all age categories. Players can be sorted (adults and juniors). We stipulate possibility to combine sport classes and age categories according to the number of players. If you are not sure of category, please contact us: p.grycova@centrum.cz, +420 725 048 138.

Disciplíny: dvouhry, čtyřhry, smíšené čtyřhry.
EN: Disciplines: singels, doubles, mixed doubles.

Přihlášky vyplňujte ve formuláři v odkazu. /Entry form should be fill in below link:

Entry deadline 19. 11. 2021, 11:59 PM

Startovné: 250 Kč. /Entry fee: 250 crowns.

POZOR! Podmínkou účasti českých hráčů je zřízení hráčské licence ČBaS. Registrace je zpoplatněna částkou 200 Kč. Pokud se hráč registruje za Badminton Sharks, registraci má zdarma. Uhradí tak pouze startovné.

Oběd: možnost dovozu pizzy. /Lunch: use of the pizza delivery opportunity. 

Accomodation: on your own.

Soutěž o nejrychlejší smeč s raketou s čipem - Oliver PLASMA TX5 RDS! /Competition in the fastest smash with a racket with a chip - Oliver PLASMA TX5 RDS!

COVID-19: During the tournament, all restrictions related to the current epidemiological situation will be applied. The organizer reserves the right to change the date of the tournament due to the current epidemiological restrictions. Please check the Facebook event before your arrival, here you find actual info.

Sledujte Facebook Czech Para-Badminton!
Follow us on Czech Para-Badminton Facebook!