10 zlatých pravidel pro rodiče

30.06.2019

V rámci MČR U11 v Dobřanech se trenér Tomáš Voves zúčastnil semináře s názvem "Rodič tvoří harmonii", který byl postaven na 10 zlatých pravidlech pro rodiče. Byl to program pro rodiče, ale bohužel jich tuto příležitost využilo méně, než bychom čekali. Přednášku se závěrečnou diskuzí měla na starosti fyzioterapeutka národního týmu Eliška Maixnerová a reprezentační trenér U17 Pavel Florián.

Eliška s Pavlem ve stručnosti zmínili zásadní body, které musí rodič za své dítě rozhodovat a co všechno musí zajistit. Také přidali několik doporučení z vlastních zkušeností. Kromě spolupráce s trenérem a domluvy na trénincích by měli rodiče své dítě vést k vyvážené výživě, doplňkovým sportům, kompenzaci jednostranného zatěžování a příp. ke spolupráci s dalšími specialisty. Především by měli dokázat podporovat své dítě a upozadit vlastní ambice. Měli by mít dostatek trpělivosti a být pozitivní, aby měli děti ze sportování v první řadě radost. Veďme hráče ke zlepšování a překonávání překážek ve sportu i v životě.

Není toho málo a často nemusí být rozhodování úplně jednoznačné. Ve většině případech členové reprezentačního týmu doporučují obracet se na jednoho hlavního trenéra, který nejlépe zná konkrétního hráče.