Badminton-Point Jehnice

14.12.2014

V sobotu 13.12.2014 se naší mladí hráči zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje kategorie U11 a U13 v Jehnicích. Zajímavý švýcarský system s garancí odehrání 6 zápasů důkladně prověřil fyzickou i psychickou odolnost našich hráčů. Kategorie kluků i holek hrály společně vždy na dva sety do 15 bodů. Na medaile jsme v celkovém hodnocení nedosáhli. Turnaj ale přinesl to hlavní - obrovskou zkušenost hrát s velkým množstvím kvalitních soupeřů. Nechci hráče hodnotit jednotlivě. To si vyslechli individuálně po každém zápase. Vyzdvihnout lze u všech velkou bojovnost, kterou se mnohdy snažili eliminovat určité technické nedostatky. Hlavní motto znělo:"bojujeme o každý bod, a i když z kurtu odejdeme poraženi tak se ctí a pocitem, že jsme do toho dali vše!"

Na čem všichni můžou pracovat je kvalita podání a prvního míče po příjmu podání. Hlavně odehrát míček tak, ať se dostaneme do výměny. Umět využít dobrou délku a šířku kurtu a vždy si uvědomit, že kurt má čtyři rohy a měli bychom hrát pestře. Proti těžkým soupeřům nebojácně jít do výměny a bojovat o každý bod. Nicméně je úžasné sledovat, že Sára, Sabča a Adélka, stejně jako kluci: Jáchym, Dominik, Sáša, Martin a malý Lukášek dovedli vytvořit super partu, která se dovede povzbudit, podpořit a vyburcovat k hezkým výkonům. A to je obrovská deviza do budoucna.
Po rozdělení celkových výsledků na jednotlivé kategorie už jsme byli i medailoví a to zásluhou Ádi Nejezchlebové a Sáry Schafferové, které byly druhá a třetí v kategorii holek U13.
Díky rodičům za podporu. Nejen za to, že děti na turnaj přihlásili a dovezli, ale i v okamžicích kdy zklamání a slzička ukáply na tváře - dovedli potěšit a povzbudit.Díky moc za pomoc Tomovi Prekovi v koučinku našich hráčů - nebot' je jen super, že děti mohou být vedeny svými trenéry.