Czech Talent U11 Český Krumlov

05.11.2017

O víkendu 4.-5.11. se v malebném Českém Krumlově konal dvanáctý ročník turnaje Czech Talent U11, který zahrnoval týmovou soutěž (sobota) a též souboje jednotlivců (neděle). Dle vyjádření organizátorů se mělo jednat o měření sil nejlepších hráčů a hráček v kategorii U11. Valná část naší výpravy neponechala nic náhodě a přicestovala do místa konání turnaje již v pátek večer a pouze trenér Tom Voves se k ostatním připojil až v průběhu noci. Skupinu osmi sportovců reprezentujících jižní Moravu (4 děvčata + 4 chlapci) doprovázela početná skupina funkcionářů z řad rodičů, kteří však plnili také roli kustodů, masérů, lékařů a často i psychologů. Sobotní turnaj družstev byl pro reprezentanty Jihomoravského kraje zajímavou novinkou, jelikož s podobným systémem zápolení se ještě neměli tu čest setkat, takže úvodní kolo bylo vcelku velkou neznámou. Lehce se pouze vrátím k systému soutěže, ve které hrálo každé družstvo s každým, přičemž v rámci jednoho zápasu vždy proběhly tři mače dvouhry děvčat a tři dvouhry chlapců. Nebudu vás zatěžovat jednotlivými výsledky, jelikož si je stejně nepamatuji, a pouze zmíním, že naši mládežníci se nakonec umístili na 5. místě a to vcelku velmi těsně od stupňů vítězů. Nedělní zápolení jednotlivců nabídlo pětikolového "Švýcara", na jehož konci se již naši zástupci na stupně vítězů pouze nekoukali, ale ve dvou kusech se na ně i postavili :-), což lze označit za velmi dobrý výsledek. Jako již tradičně nechám závěrečné hodnocení na trenéru TV, který se celým turnajem doslova projedl.

Marek Havlíček

Je naprosto úžasné, že se 3 hráči kraje dostali v turnaji jednotlivců do první pětky. Míša Havlíček kategorii chlapců celkově vyhrál, Roman Phu z SK Kuklenská skončil 2. a Dan Marinov jen o skóre na 5. místě (3. i 4. hráč turnaje měl shodný počet vyhraných setů). Matěj Chovanec jako nejmladší hráč naší klučičí výpravy měl sbírat především zkušenosti, ale i tak se předvedl v několika vyrovnaných zápasech. Slečny našeho kraje měli o poznání těžší pozici, což se ukázali už v sobotu, když v prvním dni turnaje družstev naráželi na řadu silných soupeřek. Nakonec se nejlépe umístila Nikola Piterková, ale hrdě bojovala také Apolenka Jelínková, Markétka Dobešová a Míša Slanařová. Děkujeme všem ochotným rodičům za doprovod, Báře Chovancové za organizaci, všem reprezentujícím hráčům a Jihomoravskému badmintonovému svazu za podporu.