Future Open

03.02.2017

O prázdninovém pátku 3.2. se uskutečnilo první setkání FUTURE OPEN U15. Jedná se o setkání nadějných hráčů kategorie zejména kategorie U15, kteří budou doplňováni nadějemi z kategorie U13 a U17. Nejde o to se honit za výsledky, za body do celorepublikového žebříčku, jde o to si mít možnost zahrát s dobrým sparingem, v rychlém tempu, vyzkoušet si jednak věci, které hráči trénují na tréninzích a jednak třeba příjít na co je potřeba potrénovat, zároveň prověřit i fyzičku, protože zápasy jdou v rychlém sledu.

V pátek se tedy na hale v Líšni sešlo celkem 6 hráčů Čupa Vojtěch/SKP Kometa Brno, Procházka Tomáš/ SKP Kometa Brno, František Hanák/BADMINTON FSpS MU, z.s., Diviš David/ BADMINTON FSpS MU, z.s., Prek Štěpán/ Badminton Sharks Brno, z.s. a Uher Alexandr/ Badminton Sharks Brno, z.s. Všichni sehráli zápasy v základní skupině každý s každým na jeden set do 21 bodů. Po odehrání základní skupiny pak došlo na zápasy o pořadí, které se již hráli formátem na dva vítězné sety do 21 bodů.

Turnajem prolétl s jistotou náš Saša Uher, který ztratil za celou dobu jeden jediný set a to s Tomášem Procházkou až ve finále o první místo.

Dobře si vedli i borci z Komety, kteří se po základní skupině šli poprat o první resp. třetí místo.

Hrát o třetí místo o malý kousíček utekla Frantovi a ten se tak porval o umístětí 5 a 6 s benjamínekm Štěpánem Prekem. Ten si svou obětavostí a urputností, jak jej známe z turnajů, o pouhé dva míčky ve třetím setu vybojoval páté místo.

Pozitivní je, že opravdu každý ze šestice hráčů nějaký set vyhrál a tak všichni si myslím odcházeli spokojeni a unaveni domů s tím, že se těší na další akci tohoto tipu. Bylo vidět, že si kluci hraní užili a strávili pěkné chvilky se svým badecem.

A i když jak jsem psala na začátku nejde vůbec o body a výsledky, tak přeci jen pro zajimavost jak to vše dopadlo:

1.místo Uher Alexandr/ Badminton Sharks Brno, z.s.

2.místo Procházka Tomáš/ SKP Kometa Brno

3. místo Čupa Vojtěch/SKP Kometa Brno

4. místo Diviš David/ BADMINTON FSpS MU, z.s.

5.místo Prek Štěpán/ Badminton Sharks Brno, z.s. a

6.místo František Hanák/BADMINTON FSpS MU, z.s.