Globus Top 3000 Německo

10.06.2016

Zhodnocení turnaje: Waghäusel Německo 2k16
Na konci školního roku 15/16 se vydalo 17 hráčů na mezinárodní turnaj v Německu, kterého se zúčastnilo přes 200 hráčů ze sedmi různých zemí: Německo, Francie, Lucembursko, Rakousko, Izrael, Anglie a Česko.
Vyjíždělo se v pátek o půl šesté ráno, v pátek se hrály čtyřhry a v sobotu dvouhry. Na neděli pak byly naplánovány čtvrtfinále, semifinále a finále singlů. V pátečních deblech poustoupil do semifinále Martin s Lukym, kteří skončili třetí, Niky s lucemburskou spoluhráčkou a Dominik s jeho spoluhráčem z Německa byli také bronzoví, Barča se svojí německou spoluhráčkou dokonce dokázaly svoji kategorii zvítězit. Vašek se Šimonem prošli prvním kolem, aby poté ve čtvrtfinále ztroskotali na lucemburském páru Alt, Peeters. Saša s Jáchymem prohráli proti pozdějším vítězům. Linda s Nelčou, Sára s Verčou, Áďa s Míšou a Štěpán s Ondrou narazili přímo na silnější soupeře hned v prvních kolech.
V sobotu, po přespání v hale, se hrály singly ve skupinách po třech či po čtyřech. Ze skupin postoupili Štěpán, Bára, Sára, Vašek a Saša. Ostatní skončili třetí nebo čtvrtí ve skupinách, což znamenalo vypadnutí z turnaje, takže měli dohráno. Štěpán poté prohrál osmifinále, Bára po třísetovém boji čtvrtfinále, Vašek skončil v osmifinále, stejně jako Saša. Na medailové umístění v singlu nakonec nikdo nestačil, i když Barči chybělo jen několik bodů v koncovce 3. setu.
Všichni si odváží řadu cenných zkušeností a věříme, že i novou motivaci do další práce.
Děkujeme za vzornou reprezentaci všem našim hráčům: Lukáš Kurdiovský, Martin Šebesta, Ondřej Valouch, Štěpán Prek, Barbora Veselá, Veronika Kulhavá, Sára Schafferová, Michaela Nováková, Adéla Nejezchlebová, Nela Štěpková, Linda Chamrádová, Nikola Kubová, Jáchym Müller, Alexandr Uher, Václav Kozel, Dominik Justin Zelinka a Šimon Prek. Také děkujeme řidičům, panu Richardovi Chamrádovi, panu Václavovi Kozlovi st. a trenérům Tomášovi Prekovi a Tomášovi Vovsovi. V neposlední řadě děkujeme našemu oddílu za finanční pokrytí celé akce a panu Chamrádovi za pozvání celé české výpravy na vynikající večeři.