GPA U13 Praha

26.05.2019

Kvalifikováním se na turnaj kategorie "A" čekala Míšu a Verču nová zkušenost, kterou jistě zúročí do budoucna. Sešla se totiž kompletní špička ČR v kategorii U13, což dávalo dvěma mladým žralokům skvělou příležitost, aby si udělali obrázek, jak to "funguje" mezi nejlepšími. Turnaj byl zahájen soutěžemi v mixu, kam se bohužel Verča ani Míša nekvalifikovali. Posléze navázal turnaj jednotlivců, v němž byla na Míšovi od úvodních výměn patrná zjevná nervozita. První výhra jej sice poslala do dalších bojů, ale los byl k němu poměrně nemilosrdný a v následujícím kole tak "vyfasoval" aktuální číslo 2 žebříčku U13 ( po turnaji již číslo 1...). Nebudu se ani rozepisovat o průběhu zápasu, ale soupeř Míšovi jasně ukázal, že nestačí zahrát jeden - dva kvalitní údery za výměnu, ale všechny kvalitní a většinu výborných. Když k tomu připočtu poněkud labilnější povahu mladého žraloka, nebylo co řešit...Výsledkem tak bylo dělené 9. místo. Ve čtyřhře se představili Verča i Míša s partnery z jiných oddílů a nevedli si vyloženě špatně. Dovolím si dokonce tvrdit, že Verču jsem takhle dobře hrát asi ještě neviděl...Na posup to však bohužel nestačilo. Koncovou tak pro oba sice bylo shodně první kolo, ale spolu se svými parťáky nechali na kurtu vše. Pravdou však je, že rozdíl mezi páry hrajícími spolu pravidelně a těmi narychlo "ušitými" byl při rozhodujících míčích poměrně zřejmý.

Marek Havlíček

A teď pár poznatků od trenéra: Míša v prvním zápase proti Lukášovi Tvrdíkovi z Hradce Králové předvedl účinnou nátlakovou hru s dohrávkou na síti. Jeho výkon měl své rezervy v rozehrávce, ale stačilo to na uhájení výsledku 21:16 a 21:9. V dalším zápase šel na pozdějšího vítěze Václava Simona z Benátek nad Jizerou. Vašek většinu zápasu udával tempo hry a s přehledem si uhlídal bodový náskok a zvítězil 21:11, 21:9. Nakonec z druhého kola bylo 9.místo, což na premiéru na Áčku je slibný výsledek. Ve čtyřhře s Dennisem Kerplem proti dvojici Moravec - Švarc z Astry Praha klukům chyběla čtyřhrová zkušenost. První set se rozkoukávali , ale nakonec kladli odpor a s plněním taktických pokynů si zasloženě zahráli 3. set. Hned od začátku rozhodující sady ale začali ztrácet a po několika zbytečných chybách soupeři opět nahrávali na smeče a v obraně zápas prohráli. Máme před sebou stále dost práce, ale na druhou stranu jsou vidět pokroky, což Míšu může motivovat do dalších tréninků. Verča Doubková šla do turnaje s lehkou hlavou, protože nepatřila mezi favority, a tak si to užívala až do stavu, kdy byla se svojí spoluhráčkou Eliškou Mikešovou z Českého Krumlova blízko vítězství setu. To jí trošku znervóznilo, ale v nasazení ji není co vyčíst. Hrála své maximum a byla radost sledovat její odhodlání. Nakonec holky prohrály 16:21, 17:21. Děkujeme za vzornou reprezentaci oběma hráčům klubu.