GPB U13 Hradec Králové

08.09.2018

V sobotu 8. září mohlo v Hradci startovat hned 6 našich hráčů na celorepublikovém turnaji. 4 kluci to nakonec pro možnost startu jen ve čtyřhře odřekli, a tak se na výlet s Míšou Havlíčkem a jeho rodiči vydali Verča Doubková a trenér Tom Voves. Turnaj byl organizován ve 2 halách, což se nakonec zvládalo bez potíží. Jen Tom musel asi 8x přebíhat. :-) V mixu náš pár proti dvojici Durčák-Czajová získal pár laciných bodů v úvodu zápasu, ale nakonec byla předvedená lepší sehranost a zažitější deblové návyky na druhé straně sítě. V tomto směru mají Žraloci, co dohánět. Zařazení speciálního deblového tréninku pro novou sezónu i pro mladší věkovou kategorii je zřejmě dobrým krokem. Verča hrála dravě, pokud byli soupeři pod tlakem. Ještě by měla zapracovat na bezchybných deblových kraťasech. Míša občas nestíhal pokrýt zadní část kurtu a často zbytečně "nalíval" soupeři na smeče. Nakonec předvedli řadu dobrých výměn, ale od vítězství celého zápasu je dělila větší snaha v rozehrávce a bezchybné údery v mezihře. Nakonec z toho po prohře 19:21, 12:21 bylo 33. místo. Dvouhry se hrály zvlášť, a tak se Verča musela přestěhovat do haly na Montas, kde na ni čekala soupeřka Eva Pavlina Weber. První set i trošku se štěstím Verča vítězí hladce 21:8. Druhý set byl boj o zadní čáru, který nakonec vyšel těsně ve prospěch Evy 23:21. Ve třetím setu Verča na chvíli ztratila koncentraci, utekl ji úvod zápasu, ale nakonec to stáhla a zasloužila si vyrovnanou koncovku. Atmosféra byla hodně napnutá, soupeřka se s tím vyrovnala o chlup lépe a zvítězila 22:20. Pro Verču to byl životní zápas. Podobný výkon ještě nikdy nepředvedla. Děkujeme jí za absolutní nasazení. Míša zatím vyhrál první kolo proti Matějovi Hubáčkovi ze Šumperka. První set si uhájil jednoznačně, ve druhém zažil krizi, ale nakonec vyhrál. V druhém kole proti Jakubovi Bouberlovi to opět nebylo tak snadné. Třetí set se ale sebral a po famózním výkonu zvítězil 21:10. Třetí kolo šel na favorizovaného Dana Ickerta z Mostu. První set dokázal Míša těsně vyhrát. V setu druhém ale Dan musel pro obnovené zdravotní potíže s kolenem zápas vzdát. Klíčový zápas o medaili proti zkušenému Tobiášovi Lecianovi už Míšovi nevyšel. Vyrovnaný výkon předváděl až v druhé půlce druhého setu a to už na zásadní zvrat celého utkání nestačilo. I tak 5. místo na celorepublikovém turnaji za účasti těch nejlepší je nejlepším dosavadním výsledkem v kategorii U13. Gratulujeme. Ve čtyřhře Verča dostala do týmu Aničku Dvořákovou. Holky byly 9. nasazené. Prní kolo vyhrály proti páru Bálintová-Osičková 21:13, 23:21. V druhém zápase šly na sehranou a nasazenou dvojici (5/8) Koliášová-Treperová, ale nakonec po boji podlehly 16:21, 19:21. Verča a Anička tak potvrdily nasazení a skončily na pěkném 9. místě. Míša ve čtyřhře s Patrikem Hrazdírou ze Židlochovic měli volné první kolo, pak měli štěstí, protože dostali walkover kvůli Ickertově zranění, a tak hned první zápas v deblech hráli o medaili. Tu si nakonec nezasloužili, přestože nechybělo moc, tak přitom chybělo pořád hodně. Pár Burget-Šolar hrál hodně přes síť, na které si chystali útok, ale naši to nedovedli využít ve svůj prospěch a často se tak bránili. Tento způsob hry bude nutné změnit, ale už na tom v tréninku pracujeme. Kluci tak skončili 5.

Pro shrnutí Verča 9. ve čtyřhře, 33. ve dvouhře a 33. v mixu. Míša 5. ve dvouhře, 5. ve čtyřhře, 33. v mixu.

Děkujeme Havlíčkům za doprovod a Tomovi Vovsovi za vedení hráčů v soutěži.