GPC U13 Olomouc

08.02.2020

Na turnaj do Olomouce se vydalo hned několik našich hráčů sbírat zkušenosti, ale i s nadějí odvézt si nějakou tu medaili. Nakonec z toho bylo 5 medailí a spousta zážitků. Velká prohra není příjemná, ale může sportovce posunout dál, než výhra. Po takovém zápase hráči zpravidla daleko lépe poslouchají své trenéry a opravdu svědomitě plní i to, co možná dříve lehce zanedbávali. Každá taková zkušenost se v kariéře badmintonisty může hodit..., takže komu tento turnaj nevyšel, hlavu vzhůru a zpátky do práce!

Když se podíváme na samotné výsledky, tak to nakonec nebylo vůbec zlé. Senzací byla výhra Apolenky ve dvouhře, to nás mimořádně těší. Apča přidala ještě 2. místo s Julčou Königovou z Komety. Další medaile si odvezly Klárka Fliglová s Ladou Vlašicovou v deblu a Gabik Trkan také ve čtyřhře se spoluhráčem Petrem Břízou (Prosek Praha).

V chlapecké čtyřhře dokázali zvítězit v prvním zápase Hamr-Jašek, ale v boji o medaili nestačili na pár Kupec-Oswald. Dvojice Juřica-Moravec ve velice vypjatém zápase podlehli ve 3 setech soupeřům Chudárek-Ondra. A kluci Horák-Vahalík prohráli s párem Pelinka a Valášek. Ve dvouhrách postoupili 2 hráči zastupující náš klub do nejlepších 8, ale ani Gabrielu Trkanovi, ani Kájovi Vahalíkovi se do semifinále postoupit nepodařilo.

Díky všem našim hráčům za bojovnost, některé zápasy byly opravdu velmi těsné...