GPC U15 Ivančice

06.04.2019

V sobotu 6.4. jsme vyrazili do Ivančic na bodovaný turnaj Grand Prix C 15letých. Předem bylo jasné, že to nebude nic snadného. Oficiálními U15kami z našeho klubu byli Verča Doubková a Marek Fuchs. Marek v tréninku předvádí slušnou hru a stále se zlepšuje. Debl ale ještě nemá zautomatizovaný, přesto ho odehrál s Kubou Herzánem z Pavlovic poměrně obstojně. Věřili jsme ve výhru, Kuba bezchybně smečoval, ale nakonec přišla nešťastná prohra. Ve dvouhře Marek předvedl svůj standard, ale na dvakrát vyššího Diviše to bylo málo. Verča na sobě udělala kus práce, ale v zápase dvouhry jí chyběl jen opravdu malinký kousek k vítězství proti soupeřce z Jihlavy. Ve čtyřhře Verča předvedla slušný výkon s Barčou Veselou především v 2. setu. Holky nasadily nátlakovou hru plnou ostrých rozehrávek a nechytatelných smečí a sklepnutí, a tak vyrovnaly na sady 1:1. Rozhodující set už nevyšel podle představ. Příliš mnoho nevynucených chyb zabránilo postupu v pavouku. V mixu s Míšou Havlíčkem šla Verča na domácí sourozence Cirókovi a jednoznačně jim podlehli. Míša odehrál dechberoucí dvouhru s Frýdkem z Olomouce. Boj do posledního míčku v prodloužení 3. setu nakonec vyhrál stále usměvavý soupeř. Debl Havlíček-Thor šel na dobře hrající pár Diviš-Kurdiovský. Fyzicky zdatnější soupeři si kontrolovali stav, ale i tak naše naděje nedaly kůži zadarmo. Kluci bojovali, co mohli a několikrát vystřihli překvapivý úder, na který soupeři nedokázali zareagovat. Lukáš odehrál těžký zápas mixu s Nelou Fliglovou se vztyčenou hlavou. První turnaj s novou spoluhráčkou předváděli hrdý výkon a dobře se dokázali doplňovat. Luki nakonec jako jediný z naší výpravy dotáhl zápas do vítězného konce, když udolal ve 3 setech obávaného Lukáše Herzána z Podivína.

Dánští trenéři zastávají názor, že hráč má umět všechny údery v 15 letech. S přibývajícím věkem by měl do tréninku zařazit náročnější fáze, které už budou bolet a samozřejmě by měl se svým trenérem pracovat na taktice. Zvládnutí techniky ale není zárukou, že se dotyčný stane mistrem republiky v dospělých. Velkou roli hraje také vnitřní motivace, vůle vítězit a ochota stále tvrdě pracovat. Někteří hráči na turnaji předváděli už poměrně vyspělé výkony, ale jestli pomýšlí na medaile na juniorských mistrovstvích, tak mají před sebou ještě pořádný kus svědomité práce.

Děkuji všem rodičům za mimořádnou podporu svých dětí ve sportu.