GPC U15 Olomouc

18.11.2019

Do Olomouce na GPCU15 jsme se vydali v pěkné sestavě. Za dívky vyrazila barvy žraloků hájit Verča Doubková, za kluky pak čtveřice Michael Havlíček, Max Horák, Marek Fuchs a Patrik Melcher.

V singlech Míša, měl smůlu na los. V prvním kole narazil na pozdějšího vítěze turnaje, Vojtěcha Matuše. Max s Markem postoupili do čtvrtfinále. Verča postoupila až do čtvrtfinále, kde skončila na raketě celkové vítězky, Terezy Cirókové.

Párovky nám šly daleko lépe. V mixech Patrik s Markétkou Dobešovou a Marek s Terezou Boháčkovou postoupili do čtvrtfinále. Ještě dál se vyšplhali Max s Verčou. Ti si vylámali zuby až ve finále, kde podlehli Cirókům. A to hlavně díky laxnějšímu přístupu v druhém setu. Vždyť ten první skončil 16:21, což byl pěkný výsledek. 6:21 v druhém byl tedy nepříjemnou sprchou. Stříbrná medaile je i tak krásný výsledek. V semifinále debla chlapců došlo na "bratrovražedný" souboj mezi Maxem a Míšou na jedné straně a Markem s Patrikem na druhé straně. Štěstěna stála na straně Maxe s Míšou, kteří se tak dostali až do finále. Pár Matuš s Walizewski byli už příliš velkým soustem. Takže kluci urvali stříbro a bronz. Ještě dál se probila Verča, která poprvé v deblu hrála s Katkou Horkelovou a společnými silami vybojovala děvčata zlato.

Výpravu do Olomouce na GPC U15 hodnotím, stran medailových žní, jako úspěšnou.

Martin Doubek


Děkujeme všem ochotným rodičům za doprovázení a podporu hráčů. Také patří díky Martinovi za napsání reportu. Team Badminton Sharks