Historický úspěch

24.01.2016

O víkendu startovalo na turnajích 23 Žraloků, 15 z nich vybojovalo 24 medailových umístění.

Vše začalo v sobotu 23. ledna na Kuklenské, kde se hrálo GPC U17. "Sedmnáctky" doplnili i nadějní hráči kategorie U15 a celkem pobrali 6 medailí. Nejúspěšnější hráčkou se stala Nikča Kubová, když se probojovala na 3. místo ve dvouhře a ve čtyřhře získala stříbro s Hankou Štefulíkovou z Ivančic. Šimon Prek se z našich dostal nejdál mezi chlapci. Po výhře nad Sašou Uhrem a Adamem Čerbákem skončil 3. ve dvouhře. V párových disciplínách bral zlato Vašek Kozel ve smíšené čtyřhře s Bárou Otáhalovou z Židlochovic, a tím si zajistil také postup na celorepublikové GPA. Ve čtyřhře dívek braly bronz Sára Schafferová a Áďa Nejezchlebová. Díky i dalším zástupcům našeho klubu, Dominikovi Čípovi, Ondrovi Kobzovi, Sašovi Uhrovi, Nele Štěpkové, Míši Novákové a Jáchymovi Müllerovi.


V neděli se naši nejmenší vydali do Podolí u Brna, aby si zasoutěžili na otevřeném turnaji U11 a U13. V kategorii do 11 let jsme měli 4 zástupce. Ondra Valouch zvítězil ve čtyřhře s Filipem Raušem. Ve dvouhře skončil 2. Příjemným překvapením byl Míša Havlíček a Marek Fuchs, kterým se díky malému počtu zúčastněných podařilo umístit na děleném 3. místě ve čtyřhře. Míša přidal ještě 3. místo v singlu poté, co postoupil z těžké 5členné skupiny a dokázal vyhrát ve čtvrtfinále. Děkujeme také za pěkné výkony Martínkovi Sovovi.
Větší zastoupení jsme měli ve věkové kategorii U13. 9 našich hráčů se ve výsledkové listině drželo opravdu vysoko. Nejlepší turnaj v životě zažila Verča Kulhavá. Ve všech disciplínách se dostala do finále a čtyřhru dokonce dokázala zvítězit společně s Barčou Veselou. Po delší době předvedl očekávané výkony i Štěpán Prek, který podobně jako Lee Chong Wei může dostat přezdívku Mr. Silver. Stříbrné umístění dosáhl hned 3x, v párovkách s Verčou a Davidem Černotíkem z Růžďky. Martin Šebesta i Káťa Davídková skončili 2x na bronzové příčce v obou párových disciplínách, jednou společně v mixu a podruhé se svými spoluhráči ve čtyřhrách, Martin s Lukim Kurdiovským a Káťa s Markétkou Sovovou. Také děkujeme za účast a nasazení Vojtovi Bauerovi, který na své cenné vavříny teprve čeká. Z Podolí si naši odvezli 18 medailových umístění.

Děkujeme všem hráčům za vzornou reprezentaci a individuální pokroky, které předvádí ve svých zápasech. Jde o ohromný úspěch našeho klubu a vůbec nejúspěšnější víkend v naší historii.

A v neposlední řadě děkujeme svým trenérům. Toma Preka a Toma Vovse doplnili čerstvě vyškolení trenéři našeho teamu, Aleš Müller a Ríša Uher.