Jarní liga o Šumperský košíček

05.06.2017

Ráno jsme opět vyrazili brzo a cestou nabrali Jáchyma a jeli ukořistit nějakou tu medaili pro BS Brno.

Hned po opuštění Brna nás navigace upozornila, že na cestě mezi Přerovem a Olomoucí je nějaká vážná nehoda a tak se čas naše příjezdu posunul což pro naše medailové naděje neznělo moc dobře. Nakonec se ukázala navigace jako velmi spolehlivá a i přes objížďku po menších vesnicích jsme dorazili v rozmezí času prezentace.

Davča byl opět za odměnu přihlášen do dvou kategorií a jelikož ty nejmenší dali do vedlejší haly, tak jsme to měli i s procházkami.

Občas se nám zápasy kryly, ale naštěstí nám pořadatelé vyšli vstříc, takže se vše stíhalo. Davča si v nejmenší kategorii poradil bez ztráty setu s každým soupeřem a tak se jeho premiérová zlatá medaile více a více přibližovala. V U11 si také dovedl každému soupeři statečně postavit a to dokonce i jeho turnajovému kamarádovi Honzíkovi Derkovi, kterého dokonce i v druhém setu porazil 15:10.

Měla jsem tu čest shlédnout zápas našeho nejstaršího žraloka na turnaji Jáchyma Müllera s Jirkou Derkou, který v prvním setu ze sebe vytáhl to nejlepší a skoro set získal. Set nakonec skončil 20:21, takže opravdu jen o "chlup". Jáchym byl spokojen a celkově turnaj zakončil s druhým místem za U16.

A třetí žralok byla Verča Kulhavá, která si v kategorii U14 odvezla celkově druhou příčku. Je škoda její neúčasti v prvním kole turnaje, asi by to dopadlo ještě o příčku lépe.

Marťa Říčková

Děkujeme rodičům Davči za pomoc s dopravou a Jáchymovi za trenérské rady mladším hráčům z našeho klubu.