Letní campy a příměstský tábor 2017

05.08.2017

Badminton School Camp Český Těšín

Štěpán a Šimon Prekovi se připravovali v Českém Těšíně. Na těšínském campu Tomasze Mendreka se chodilo každé den ráno běhat, a potom začala ranní tréninková fáze. Po obědě byla také tréninková fáze, která se dělila na běhání a na badminton. Po večeři byla buď cvičení anebo posilování. Byla to velmi náročné a myslím si, že mi to moc pomohlo. Byla tam polská trenérka, která nám toho hodně přinesla. Naučili jsme se např. sekaný drop. A trenér Jan Somerlík se proslul frází: "dej si deset", což znameno deset kliků. Na to nikdo z nás nezapomene. :)

Štěpán Prek


Klubový camp Bystřice

V termínu 28. 7. - 4. 8. jsme nabídli klubovým hráčům letní badmintonový camp. Akce se zúčastnilo 40 hráčů, 6 trenérů v čele s Ondrou Kopřivou a důležitou úlohu zastala fyzioterapeutka Lenka Veselá. Stejně jako loni jsme se vydali do profi komplexu v Bystřici nad Pernštejnem, kde jsme měli všechno na jednom místě. Jsme moc rádi, že přijal pozvání také Ondra Kopřiva, který svými zkušenostmi ze světového badmintonu hráče nadchl a nově nabudil do dalších tréninků. Využili jsme jeho mimořádných schopností v párových disciplínách především v trénincích starších skupin. Trénink s Ondrou nakonec mohli poznat i menší hráči. Snad se jednou někdo z nich vypracuje také tak vysoko jako on. Kromě Ondry vedl přípravu trenérský team BS ve složení Tomáš Voves, Richard Uher, Hynek Šabacký, Jiří Huslík, Martin Doubek. Všichni hráči plnili tréninkové plány a drželi se pokynů od svých trenérů. Každý z nich dosáhl zlepšení, někteří z nich opravdu mimořádného. Teď už jen, aby to nezapomněli a využili to v blížící se sezóně.

V pondělí pořádáme ještě příměstský tábor pro nejmenší, za týden vyrážíme na kondiční soustředění a před začátkem školního roku chystáme pro hráče každý den intenzivní rozehrávku před začátkem sezóny. Tréninky začínají hned od 4. září. Budeme se na vás těšit. A hráčům vzkazujeme ať makají, čekají je pěkné ceny za letní soutěž O NEJLEPŠÍHO ŽRALOKA.

Team Badminton Sharks


Příměstský Tábor 2017

V týdnu od 7. srpna uspořádal náš klub již druhým rokem příměstský tábor pro mladší klubové i neklubové hráče, tentokrát v hale na Tauferových kolejích. Program pro 25 dětí zajišťovali vždy 3 trenéři ve složení Ríša Uher, Hynek Šabacký a Dominik Zelinka a k nim jeden starší hráč nebo hráčka. Kvůli vysokým teplotám se také část programu přesunula ven, a to do parku a jednou dokonce na koupaliště. Obědy byly zajištěny v restauraci Šelepka, která se nachází nedaleko haly. Hráči-začátečníci se během tábora naučili základy badmintonu, pokročilí zase zlepšili svojí hru i kondici. Všichni si tábor moc užili a my doufáme, že se tato akce uspořádá i příští rok. Děkujeme starším hráčům Adélce Nejezchlebové, Sašovi Uhrovi a Vašku Kozlovi, kteří přišli trenérům dobrovolně pomoct a předali tak svým mladším kolegům motivaci a rady.

Ríša Uher


FZ Forza Summer Camp Český Krumlov

V týdnu od 6. do 12. 8. 2017 jsem se již podruhé zúčastnila SUMMER CAMPU, který pořádá Sportovní klub Badminton Český Krumlov, z našeho oddílu tam byl ještě Míša Havlíček. Camp, na kterém bylo více než 50 hráčů z celé republiky i ze Slovenska, byl zaměřen na fyzickou zdatnost a na kvalitní zvládnutí badmintonové techniky. Po dobu celého týdne (stejně jako loni) probíhaly testy fyzické zdatnosti, které se závěrem vyhodnocovaly, sjížděli jsme Vltavu a nechyběl ani závěrečný turnaj. Trénovalo nás několik trenérů - Maňásek, Klačanský, Votava, Frendl a jako host dánský trenér Jonas Kaare Nielsen.

Kondiční soustředění Vrtěříž

Od středy 16. do neděle 20. srpna jsme uspořádali kondiční soustředění na kolech. Jak už je dobře patrné z názvu akce, řadu přesunů jsme volili pomocí jízdních kol, kromě cyklistiky na hráče čekal silně koncentrovaný program plný dřiny, překonávání se, ale také dobrodružství a zábavy. Díky všem zúčastněným rodičům, kteří se zapojili do příprav a vedení jednotlivých aktivit si hráči přišli na své. Na úplném začátku soustředění prošli tvrdým posilovacím testem, ale také absolvovali triatlonový závod "Železný žralok 2017", prolezli skály na Víru po jištěných ferratových stezkách, také si zaběhli profi připravený orientační běh. Večery jsme vyplnili společensko zábavnými hrami nebo grilováním. Na "plácku" před chalupou jsme si také zahráli několik míčových her. Při výletech na kolech jsme měli možnost poměřit své síly a zručnost. Některé výjezdy a sjezdy byly opravdu hodně příkré.

Velké poděkování patří Pavči Kurdiovské za plánování a vedení cyklo výletů, instruktáž a doprovod na ferratách a přípravu všemožných dobrot pro hejno stále hladových žraloků, Edovi Kurdiovskému za mimořádnou preciznost při přípravě a organizaci závodu Železný žralok 2017 a veškerou logistiku, bez které bychom do Vrtěžíře ani nedojeli, Marcele Fuchsové s Emou za zmapování lesa, přípravu orientačního běhu a rozvoz dětí v hořečnatých stavech, Honzovi Fuchsovi za naučnou prezentaci a přípravu orientačního běhu a za spolehlivý doprovod dětí na cyklo výletech, Martinovi Danielovi Šťastnému s Kristiánem děkujeme za znalost místního kraje a provedení ideální cestou z Tišnova do Vrtěžíře, Vaškovi Kozlovi za zajištění doprovodného vozidla a zamluvení chalupy, Lence Borkovcové za ochotu pomoci s organizací, za grafické přípravy diplomů a triček pro vítěze, za doprovod na cyklo akcích a za ošetřování ran po pádech z kola. Těšíme se na další ročník. Letos to bylo zase nejlepší!


Para-badmintonistky na Olympiádě dětí a mládeže

Dne 25. června 2017 se naše hráčky para-badmintonu, Silvie Chládková a Dita Brabcová zúčastnily slavnostního zahájení badmintonové části soutěží Olympiády dětí a mládeže. Předvedly krátkou ukázku tréninku a získaných dovedností. Tomáš Gryc tentokrát chyběl, těsně před prázdninami si bohužel zlomil nohu. V září se opět ale celá trojka znovu pustí pilně do práce.

Tomáš Voves na campu v Lotyšsku

V létě jsem působil jako hlavní trenér na otevřeném campu v lotyšském Salaspils BK. Spolupracoval jsem s trenéry z místního oddílu s Jurisem a Dianou. S Jurisem Kruminšem jsem se poznal na trenérském školení Summer School pořádané Badminton Europe před 3 lety v Dánsku. Už tehdy jsme otevřeli podobnou spolupráci. Letos to konečně vyšlo a doufám, že to nebylo naposledy. Měl jsem tu čest poznat a připravovat hráče hned z několika měst. Trénoval jsem 5 mistrů Lotyšska, Paula, Gustavse, Leniju, Dávise a Krišjánise. Také jsem v salaspilské hale mohl zahlédnout a lehce nahrávat nejlepší lotyšské dvojici mezi dospělými, Niks Podosinoviks a Reinis Sefers.

Nik je po zranění, tak šlo jen o multishuttles nebo obsluhu nastřelovacího stroje. Milou novinkou je, že se Nik dostal do projektu v Dánsku, kde bude trénovat v Centre of Excellence i společně s Milanem Ludíkem. Před samotným campem jsem měl 2 dny volna, tak jsem ještě s Kristianem Rozenvaldem a jeho rodinou včetně hrajícího Paula vyrazil na turnaj do Litvy. Zbylo i dost času na prohlídku Vilniusu. Poslední den před samotným campem se konal v Salaspils turnaj dětí i dospělých, a tak jsem naběhl s notýskem a tužkou mezi hráče, abych si poznačil postřehy z jejich hry a mohl lehce poupravit tréninkové plány, které jsem skládal na základě videí několika hráčů. Došlo k několika zásahům i ze strany pořadatelů, ale nijak dramaticky se přípravy předělávat nemusely. Spíše šlo o prodloužení jednotlivých tréninkových bloků a vynechání večerní fáze pro mladší hráče. Od pondělí do pátku probíhaly intenzivní tréninky. Mohl jsem poznat zase trošku jiné prostředí v menší zemi, ale o nic menší nasazení, než je tomu u nás doma. Myslím, že v Lotyšsku dochází k ohromnému rozmachu, a že si vybuduje své místo vedle populárních týmových sportů jako je basketbal, hokej, floorbal a další. Předposlední večer před koncem a před samotným odletem ze země mě Juris s Dianou vzali k moři a do historického centra Rigy. Bylo to moc fajn. Velké PALDIES. Budu se těšit na další setkání a věřím, že i na další pokroky ve hře jednotlivých hráčů. Kromě pocvičení angličtiny jsem se naučil i několik slůvek a frází v lotyštině. Vážím si této mezinárodní trenérské zkušenosti a ještě jednou děkuji Jurisovi, který celý camp organizoval a také se stihl zapojovat do vedení některých tréninků.

Tom Voves