Letní campy a příměstský tábor 2018

29.07.2018

Letní badmintonový camp

Již potřetí absolvovali kluboví hráči Sharks letní badmintonový camp v plně profesionálním centru Bystřice nad Pernštejnem. Naše hráče a odchovance doplnili Kuba Martiník z Břeclavi a 3 přátelé z klubu Grünstadt. Z Německa dorazila i trenérka Renate Philippi, která se s velkou chutí zapojovala do všech tréninků. Bylo úžasné doplňovat se a navzájem se inspirovat. Trenérský tým byl sestaven tak, aby si všichni hráči přišli na své. Tom Voves koordinoval plány všech 6 tréninkových skupin a i sám se zapojoval do vedení tréninků v hale, na atletice a několikrát zařadil i společenské hry, u kterých jsme se vždycky hodně nasmáli. Hlavním trenérem campu byl Ondra Kopřiva. Hráči v prvních skupinách pilovali především úderovou jistotu. Také zlepšili svoji kondici na atletice a rychlostních nácvicích na kurtu. Ondra jako deblový specialista nadchl hráče do tréninku párových disciplín, ve kterých se měli opět vyvarovat nevynucených chyb. Tým trenérů doplnil ještě Hynek Šabacký. Po celou dobu campu si vedl skupinu hráčů, kteří s ním budou pokračovat v následujícím školním roce a vypomáhal v dalších skupinách v hale i na atletice. Děkujeme i trenérovi Martinovi Doubkovi za pomoc s dopoledním blokem v neděli. Aby hráči zvládli nemalou zátěž a mohli jít do tréninku naplno, jeden odpolední blok měli volno nebo ho strávili na koupališti a denně měli do svých plánů zařazované cvičení s fyzioterapeutkou Lenkou Veselou. Hráči se naučili řadu veledůležitých cvičení a také si měli uvědomit, že je potřeba dbát o své tělo. Aby tréninková příprava byla kompletní, na camp dorazila i sportovní psycholožka, se kterou absolvovali zájemci individuální sezení. V další spolupráci budeme pokračovat i v průběhu roku. Děkujeme celému trenérskému týmu, centru Areál sportu v Bystřici n. P. za ochotu, vynikající zázemí a také Laďovi Dvořákovi za přípravu orientační hry s GPS navigací s odpovídáním otázek na jednotlivých stanovištích a Honzovi Fuchsovi a Vaškovi Kozlovi za zajištění stojanů a sítí.
Léto nekončí, tak si ho užívejte a taky pořádně trénujte!!! 


Tábor na kolech 

Srpnový camp na kolech sbírá jen pozitivní ohlasy. Děti díky Fuchsovým zažily orientační běh, triatlon, výlety na kolech nebo závody na paddleboardu. Po večerech si zahrály divadlo, AZ-kvíz, "lampino" a další společenské hry. Děkujeme Martinovi Doubkovi za vedení výletů a za gastronomické speciality. Také děkujeme Lence Borkovcové a Tomovi Vovsovi.


Příměstský tábor 

V termínu 13.-17. srpna uspořádal Badminton Sharks Brno příměstský tábor pro hráče ve věku 6-12 let. Každý den jsme měli 5 hodin tréninku v hale na Tauferových kolejích, kde jsme procvičovali základy badmintonu (druhy držení, podání a základní udery jako kraťas - lob - drop). Mimo badminton jsme se věnovali hrám všeho druhu a také základním sportovním dovednostem jako je házení, běhání a skákání. Týden nám zpestřila čtvrteční návštěva koupaliště. Závěrečný den v pátek děti čekala návštěva laser game. Celý týden jsme si maximálně užili.

Michael Bauer

Děkujeme Michalovi, Hynkovi Šabackému a Verči Kulhavé za trenérské nasazení a trpělivost při práci s dětmi.

Předsezónní rozehrávka 

Letošní předsezónní rozehrávku jsme rozdělili do dvou věkových kategorií. V první skupině hráli hráči U13 - dospělí a v druhé skupině pak U9 - U12. Většina hráčů patřila do závodních skupin, a tak herní tréninky a upravené zápasy mohly probíhat v plném tempu. Po rozběhání a rozcvičení jsme se věnovali průpravám a nácvikům a postupně jsme se dostávali do složitějších herních situací. Děkujeme všem hráčům z první skupiny za ochotu zapojit se do trénování s vozíčkářem Lukášem Šemberou, který s námi potrénoval ve středu dopoledne. Poslední den rozehrávky byl vymezen větší prostor na samotné zápasy. A zde jsou výsledky:

Starší
1. Tom Dang
2. Patrik Juřica
3. Michael Bauer
4. - 14. Martin Marinov, Matyáš Kšír, Míša Havlíček, Lukáš Thor, Petr Veselý, Bára Veselá, Ondra Jelínek, Kačka Davídková, Marek Fuchs, Amálie Trkanová, Gabriel Trkan

Mladší
1. Míša Havlíček
2. Marek Fuchs
3. Gabriel Trkan
4. - 12. Petr Veselý, Lukáš Thor, Max Horák, Daník Řepka, Standa Langášek, Miki Müller, Amálie Trkanová, Adam Štěpek, Roman Skoupý