MČR U11 Dobřany

18.05.2019

V termínu 18.-19.5. se v Dobřanech u Plzně konalo historicky první Mistrovství České republiky do 11 let. Šampionátu se zúčastnilo 95 hráčů ze 35 klubů. Velice si vážíme, že se na turnaj kvalifikovalo hned 8 našich hráčů. Po prohlédnutí startovní listiny jsme zjistili milou zajímavost a to, že jsme byli nejpočetněji zastoupeným klubem z celé republiky. Ze skupin se podařilo postoupit 3 našim chlapcům a 1 dívce (Gabriel Trkan, Jáchym Juřica, Tobiáš Košuta a Barbora Vodáková). Ve vyřazovacích bojích jsme ale neměli moc štěstí. Barča po postupu z 3. místa ve skupině prohrála těsně první set 11:10 se soupeřkou, která byla ve svojí skupině 2. No a v tom druhém setu už nedokázala překvapit.

Barča všem ukázala, že je schopná soupeřit i s těmi nejlepšími. Odehrála skvělý turnaj, jen měla malinko smůlu v rozhodujícím zápase o postup do neděle. Ještě musí zapracovat na pohybu a přechytávání rakety v obraně. Jáchym měl silnějšího soupeře z Astry, ale snažil se až do konce, takže velká pochvala za předvedený výkon. Technicky je na svůj věk opravdu schopný. Bude potřeba naučit se "netlačit tolik na pilu". Tobi šel do zápasu také úplně naplno, ale nakonec rozhodlo pár chyb a možná i netrpělivost ve 3. setu. A tak do nedělních bojů o medaile postoupil "jen" Gabriel, který si poradil se soupeřem Jáchyma a vrátil mu tak porážku našeho hráče. V dalším zápase šel na celkového vítěze Čadu z Rychnova a bylo to mimořádně těsné. Nakonec ho dělily od medaile 3 bodíky ve 3. setu. Gabriel byl bohužel až příliš svázán důležitostí tohoto klání, a tak v klíčových chvílích udělal několik nevynucených chyb a často nahrával soupeři. Také bude potřeba zapracovat ještě více na kondici a aktivnějším pohybu na kurtu. Kuba Jašek předváděl úžasné útočné výměny, ale někdy nestíhal rychlé prohozy soupeře. Kája Vahalík a Toník Horák (trénující v Podolí) hrají silový badminton, ale postrádají citlivé zacházení s raketou. Luki Hamr odehrál moc pěkné vypjaté zápasy, ale jedno vítězství mu nakonec chybělo k postupu ze skupiny. Eliška ještě neovládá základní držení, ale i tak se bila do posledního míčku. Ani chviličku ve svém snažení nepolevila, což je chválihodné a hodně nadějné do dalších turnajů. Markétka Chovancová se moc snažila, ale tréninkový výpadech se podepsal na její herní projev. Je potřeba se pravidelně věnovat tréninkům a zase se výsledky začnou dostavovat. Přestože všichni hráči mají stále na čem pracovat, tak bychom všem chtěli moc poděkovat za reprezentaci a nasazení. Tento turnaj ani tak nebyl o výsledcích, spíše o porovnání se s těmi aktuálně nejlepšími. Sportovní cestu mají ještě všichni tito hráči před sebou, ale právě tento turnaj jim mohl otevřít oči a možná i lépe pochopit některé rady hlavního trenéra. Gratulujeme Gabikovi ke krásnému 5. místu v republice.

Děkujeme panu Frodlovi za podporu Káji a Toníka (trénující v Podolí), a pak také Tomovi Vovsovi a všem zúčastněným rodičům ze Sharks. Děkujeme za špičkovou práci organizátorům v čele s paní Miladou Novákovou a předsedou ZpČ Badmintonu Tomášem Knoppem.