MČR U13 Liberec

09.12.2017

Od soboty 9. prosince se v Liberci konalo Mistrovství ČR do 13 let. Na tento prestižní turnaj postoupili 3 naši hráči. Lucka Krulová ve všech disciplínách, Štěpán Prek ve dvouhře a v mixu s Luckou (nakonec hrál i čtyřhru s hráčem s přímým postupem) a Lukáš Kurdiovský si vybojoval postup v mixu s Bárou Hořanskou z Růžďky. Hráči byli plní očekávání, letošní sezónu předváděli slušné výkony na celorepublikových GPB, a tak se chtěli utkat i s těmi nejlepšími. Štěpánovi se podařilo vyhrát první kolo ve dvouhře, když ve třech setech dokázal porazit Adama Křivku z Lanškrouna (21:14, 17:21, 21:19). V kole druhém ho vyřadil domácí Jan Rázl. Honza nakonec dosáhl na bronzovou medaili. Lucka Krulová šla ve dvouhře na Lucii Skařupovou z Přerova (nasazená 5/8) a hned v prvním kole jí podlehla (21:15, 21:14). V bojích o pořadí vyhrála zápas nad Janou Flusserovou z Proseku Praha. V mixu Lucka se Štěpánem, ani Lukáš s Bárou neprošli přes první kolo. Oba páry prohrály v koncovce 3. setu, Luki s Barčou jen o dva body. Štěpána si vybral na čtyřhru Pavel Hrubec s přímým postupem (Hamr Praha). První zápas jim vyšel na jedničku a s velkým bodovým náskokem se dostali do druhého kola, ve kterém nešťastně prohráli s konečným bronzovým párem Jeništa-Simon. První set ještě zvítězili, v druhém nešťastně prohráli 20:22 a ve třetím setu byl soupeř lepší o 5 bodů. To nic nemění na tom, že Štěpán uhrál 2x 9.-16. místo na MČR. Lucku ještě čekala čtyřhra, ve které měly s Natálkovou Skýpalovou z Růžďky volné první kolo a druhé přehráli 21:19 a 21:16 pár Chvalová-Flusserová. Pak ale narazily na konečné stříbrné hráčky Helešicová-Osladilová. Díky všem 3 hráčům za reprezentaci, také děkujeme všem spoluhráčům a za doprovod děkujeme Petrovi Krulovi a Tomášovi Prekovi.