MČR U13

09.12.2019

Na mistrovství České republiky v kategorii do 13 let se probojovalo hned 5 našich hráčů a 4 z nich dokonce ve všech disciplínách. Přímé postupy ve všech disciplínách si zajistili Míša Havlíček, Nela Fliglová a Lukáš Thor svým postavením v žebříčku. K tomu přidal také přímý postup Max Horák ve dvouhře. Na kvalifikačním turnaji zkompletoval vstupenku na nejprestižnější českou akci v U13 i v obou párových disciplínách. Matěj Chovanec se o jedno místo nedostal ve dvouhře, ale zvítězil kvalifikaci. A druhý postup si zajistil s Maxem ve čtyřhře. 5 hráčů Sharks bylo odhodláno bojovat o medaile ve 14 disciplínách. 

Los dával naději probojovat se do nedělního semifinále především Míšovi Havlíčkovi v mixu a Nele Fliglové ve čtyřhře se spoluhráčkou Klárou Brázdovou z Ivančic. Nakonec na úplný dosah měly medaili holky v deblu, ale v koncovce 3. setu to prostě nesedlo. Soupeřky měly trošku více štěstí a našim to zrovna nevyšlo a dopustili se několika nevynucených chyb, které rozhodly.

Chtěli bychom pochválit Maxe Horáka za skvělý výkon proti Adamovi Srncovi z Hamru Praha. Jednoho z hlavních favoritů doslova potrápil bez jakéhokoliv respektu. Matěj Chovanec odehrál moc dobře 2. set svojí dvouhry, kdy hrál na 100% a také předvedl pěknou řadu útočných výměn ve čtyřhře s Maxem. Míšovi Havlíčkovi mistrovství nevyšlo podle očekávání, ale první zápas v mixu odehrál naprosto úžasně. Plnil úkoly a dobře se s Klárou doplňovali. Ve čtyřhře šli kluci přímo na konečné vítěze, kteří měli jednoznačnou převahu. Lukáš Thor udolal Míšu Havlíčka ve dvouhře a hlavně v mixu bojoval jako žralok proti konečným vítězům Srnec-Bursová na 3 sety. Nela Fliglová se stala nejúspěšnější hráčkou výpravy s třemi umístěními na 5.-8. místě. Dokázala se skvěle přenést přes negativní bilanci s hráčkou Maixnerovou z Proseku Praha a bezchybnou hrou ji porazila. V mixu s Lukášem vybrala nemožné a ve čtyřhře holky zahrály asi nejlepší dosavadní celorepublikový turnaj. Jejich herní projev se mi moc líbil.

Děkujeme všem rodičům za mimořádnou péči a podporu, bez Vás by tam děti vůbec nestartovaly. Dále děkujeme všem hráčům za vzornou reprezentaci a historický výsledek pro náš klub, pět 5. míst na MČR je prozatím největší úspěch, i když jsme si vědomi, že výkonnost byla i na víc...

Celkové výsledky z MČR U13 2019

Hráč/hráčka dvouhra čtyřhra mix
Nela Fliglová 5. místo 5. místo 5. místo
Lukáš Thor 5. místo 9. místo 5. místo
Michael Havlíček 9. místo 9. místo 9. místo
Maxmilián Horák 25. místo 9. místo 17. místo
Matěj Chovanec 25. místo 9. místo -


Tomáš Voves