Medailová sobota

25.11.2017

Sobota 25. listopadu byla opravdu nabitá. Ti nejmenší soupeřili na Shark Junior Open U9+U11, ob kategorii výš se utkala řada našich hráčů na otevřeném GPC U15 ve Velkých Pavlovicích a nejstarší hráči klubu nastoupili v VI. lize dospělých.
Mláďata čekala netradiční doba turnaje, který začínal až po obědě a hrálo se do večerních hodin. Organizátorem II. ročníku turnaje Shark Junior Open byl, jak už je patrné z názvu, náš klub. Přichystali jsme pro děti svačiny, drobné ceny pro všechny a medaile a větší ceny pro ty nejúspěšnější. Každý odehrál 5 zápasů, takže přes mírné přetažení plánované doby hry, mohli být všichni hráči spokojení. Z celkového počtu 12 rozdaných medailí zůstalo doma 8. Gratulujeme Míšovi Havlíčkovi, Lukimu Thorovi, Matějovi Chovancovi, Davčovi Fialovi, Jáchymovi Juřicovi, Apči Jelínkové, Barči Vodákové a Markétce Chovancové. Také děkujeme za nasazení Elišce Fröhlichové, Hugovi Weinbergerovi, Gabrielovi Trkanovi, Kubovi Jaškovi, Tobimu Košutovi, Ondrovi Raabovi, Danovi Marinovi, Mikimu Dojivovi, Viktorovi Fůkalovi, Michalovi Huslíkovi, Jáchymovi Zadražilovi, Jonáši Oberajtrovi, Adamovi Štěpkovi a Tomovi Sekničkovi. Děkujeme všem ochotným rodičům, kteří se podíleli na přípravách a samotném řízení turnaje. Díky za trenérskou podporu Tomovi Vovsovi.
Na otevřeném GPC do 15 let se medailově blýskli: Luki Kurdiovský se Štěpánem ve čtyřhře chlapců, když si vybojovali postup do finále v pěti prodloužených setech ze sedmi. V zápase proti dvojici Čupa-Černotík nakonec rozhodl až 29. bod. Další zápis mezi úspěšné výsledky si zaznamenala Barča Veselá za 2. místo v mixu s Kubou Divišem z FSpS MU. Finále bylo bodově velice těsné 21:19, 24:22. Lucka Krulová uhájila 3. místo ve dvouhře. V postupu do finále jí zabránila Natálie Soukupová z Rychnova nad Kněžnou. Lucka přidala 2. místo ve čtyřhře s Natálkou Skýpalovou z Růžďky. Celkově tak naši dosáhli na 4 stříbra a 1 bronz. Ještě bychom měli zmínit slušný výkon Martina Marinova, který po výhře nad Martinem Šebestou postoupil mezi 8 nejlepších hráčů turnaje, a tímto děleným 5. místem dosáhl nejlepšího výsledku ve dvouhře ze všech našich hráčů. Díky za trenérskou podporu Tomovi Prekovi.
A poslední badmintonovou událostí soboty 25. 11. byl druhý vzájemný zápas proti Chropyni. Poprvé naši "borci" uhráli remízu, tentokrát dokázali jednoznačně zvítězit 8:0. Velká gratulace. Díky za trenérské vedení Alešovi Müllerovi.