Mezinárodní para-badmintonový camp

11.08.2018

O víkendu 11.-12.8. proběhlo v Brně za podpory ČBaS parabadmintonové soustředění. Pořádajícím oddílem byl náš klub.

Česko-polskou skupinu osmi vozíčkářů tvořilo pět juniorů a tři dospělí hráči. Na začátku prvního dne po rozcvičce a zahřátí se vozíčkáři věnovali pohybu po kurtu. Na tuto část byl kladen velký důraz, protože pohyb na kurtu s vozíkem, je zvlášť pro juniory, stále ještě velmi obtížný. Dál se pilovala technika úderů po pohybu z pravidelného nahazování. Odpolední blok prvního dne začal takzvaným "badmintonovým biatlonem". Podání do přesně vymezeného úseku představovalo střelbu, "běhalo se" kolem tělocvičny a nechybělo ani trestné kolo, chyběl jen sníh :-). Následovaly krátké přátelské zápasy a na konci dne proběhlo hodinové protažení a zklidnění pod vedením cvičitelky jógy. Druhý den po rozehřátí a tréninku horních úderů se hráči pustili do krátkých zápasů tak, aby po obědě byli připraveni na odehrání malého turnaje.

Hlavní trenér Tom Voves měl k dispozici dostatečný počet ochotných asistentů, kteří mu byli k ruce když bylo potřeba nahazovat nebo sbírat nespočet míčků. Na tomto místě je třeba zmínit polského trenéra Tomka Szweda, který se do chodu soustředění zapojil zcela přirozeně a v řadě věcí byl inspirací. Cenné a praktické rady uděloval i zkušený polský reprezentant Jakub Sikorski Codi.

Letní camp v Brně posunul naše parabadmintonisty zase o krůček dál. Je moc fajn, že má parabadminton v ČR už své místo a své příznivce a i v úmorném vedru jsou vozíčkáři ochotni na sobě pracovat.

Pavla Grycová