Oblastní přebor U13 Jihlava

18.11.2017

V sobotu 18. listopadu se v Jihlavě konal oblastní přebor kategorie do 13 let. Přeborníky Jihomoravské oblasti se stali Lucka Krulová ve dvouhře a ve čtyřhře, Štěpán Prek ve dvouhře a Lukáš Kurdiovský v mixu. Velká gratulace!

Na turnaji také nastoupili tito naši hráči: Amálka Trkanová, Barča Veselá, Kačka Davídková, Ondra Valouch a Kuba Herzán, Samuel Horák a Viktor Fůkal.

Lucka Krulová a Štěpán Prek měli jistý přímý postup v mixu, a tak měli ráno volno. Amálka hrála teprve svůj druhý bodovaný turnaj, a tak bylo jejím cílem sbírat drahocenné zkušenosti a poznávat zápasovou atmosféru. K tomu jí napomohly především spoluhráčky. Díky holky za podporu. Barča Veselá odehrála mix s Kubou Herzánem, ale nakonec se více radovali soupeři. Díky Kubovi za souhru. Ve dvouhře se Barča blýskla taktickou hrou proti Gabči Trötzmüllerové. Koncovka 3. setu Barči trošku utekla několika nevynucenými chybami, ale předvedený výkon můžeme jedině pochválit. Vrcholem Barčiného snažení měla být čtyřhra s Kačkou Davídkovou. Holky dobrým losem a snaživou hrou prošly do finále tak rychle, že si toho ani nevšimly. Vyhlížely semifinále, a až pak se dozvěděly, že už postoupily mezi dva nejlepší páry. Jejich soupeřky, Lucka Krulová a Natálka Skýpalová z Růžďky, holkám daly několik šancí, ale výsledek si s převahou pohlídaly. Lucka zvítězila i ve dvouhře, když dokázala postupně porazil všechny své největší rivalky z Růžďky. Nejdříve setřásla více vzdorovitou Natálku Skýpalovou a v samotném finále přehrála i Barču Hořanskou. Kačka Davídková měla těžký los ve dvouhře a ve smíšené čtyřhře jí chyběla větší sehranost s neznámým spoluhráčem. Ondra Valouch odehrál velice slušné zápasy. Držel krok i s konečným vítězem Štěpánem Prekem. Ve čtyřhře jej s Lukim Kurdiovským dokonce dokázal udolat po boku spoluhráče Davida Diviše z FSpS MU. Ve finále kluci nastoupili proti páru, který tvořil Tom Vrbka ze Židlochovic a Martin Šebesta hrající aktuálně za FSpS MU. Tomáš s Martinem předvedli kvalitní obranu a donutili své soupeře k chybám. Ondrova naděje postoupit na MČR se rozplynula ve dvou setech. Věřme, že ho to namotivuje do další práce. Dal do toho vše a za to si zaslouží poklonu. Luki Kurdiovský očekával asi nejvíc ve čtyřhře se Štěpánem, tentokrát se museli spokojit "jen" s bronzem. Ve dvouhře Luki vypadl s Martinem Šebestou, ale v mixu mu to vrátil s Barčou Hořanskou z Růžďky, když dokázali Martina s Gabčou Trötzmüllerovou porazit v koncovce 3. setu ve vypjatém boji, kde šli všichni nadoraz. Štěpán Prek k bronzu s Lukim ve čtyřhře a k přímému postupu v mixu přidal triumpf ve dvouhře, když už s jistým postupem na MČR dokázal ve finále porazit i Martina Šebestu. Díky za startování na OP také velkopavlovickým hráčům, Kubovi, Samovi a Viktorovi. Všichni tři dosáhli na 5. místa ve čtyřhrách.

Děkujeme za trenérskou podporu Tomovi Vovsovi a Tomovi Prekovi. Také děkujeme všem rodičům a prarodičům za doprovod.