Oblastní přebory družstev

11.01.2015

V neděli 11. ledna se v Podolí odehrál Oblastní přebor družstev žáků, na kterém startovali hned 3 družstva se žraločími dresy. Naše nejsilnější družstvo si z předposledního místa v loňském roce polepšilo na umístění těsně před branami postupu mezi 4 nejlepší týmy v kraji.

Chyběly dva úspěšné zápasy a mohli bojovat o medaile ve finálovém kole družstev, ale za pozitivní berme předvedené výkony a dosažené pokroky všech hráčů očekávané podle tréninkových plánů. Výsledky se dostaví časem ;).

První družstvo tvořené Nelou, Lindou, Niky, Šimonem a Kubou bylo bohužel oslabené o nemocného Vaška. I tak sehrálo vyrovnané zápasy s nejlepšími a viditelně zlepšili čtyřhru. Nela jako týmová hráčka držela celé družstvo pohromadě a všichni se podporovali. Nakonec i Šimon vyzkoušel roli kouče a pomohl Niky v jejím rozhodujícím zápase proti Jehnicím. Nakonec obsadili 3. místo ve skupině a celkové 5. místo v kraji. Gratulujeme a děkujeme za pěkný výsledek.

Druhé družstvo v minimální možné sestavě 2+2 si odehrálo pořádnou porci zápasů. Adélka, Míša, Dominik a Jáchym dřeli až do konce každého zápasu, i když někteří byli oslabeni virózou a ke konci už toho měli dost. Pokud bych vypíchl nejlepší zápas s největšími diváckými ohlasy, tak kluci předvedli pěkný zápas čtyřhry proti Jehnicím. Nakonec v prodloužení 3. setu podlehli, ale ukázali, že se s nimi bude muset také počítat. Dominikovo družstvo obsadilo 6. místo v silnější skupině a celkově skončilo 12. i proto, že nedohrálo všechny zápasy kvůli nemoci, ale s nasazením jsme byli všichni trenéři spokojeni.

Třetí družstvo vytvořila Sára, Anička, Saša, Martin a Štěpán. Oslabeni o Dominika Č., který také onemocněl, získávali první zkušenosti z OP. Jediná Anička měla možnost hrát už v loňském roce za náš klub. Všichni ostatní trénují relativně krátce, ale i tak nás těší jejich pokroky a věříme, že se nechají svými soupeři jen motivovat do další práce. Nepsaným kapitánem byl Saša, který i přes virózu a ranní nevolnost tým neopustil a nakonec odehrál i několik dvouher. Sašovo družstvo skončilo 6. ve skupině a celkově 11. v kraji.

Děkujeme všem reprezentujícím hráčům za výborné nasazení. Za odměnu se hráči mohou těšit na překvapení...