OP družstev žáků U15

22.10.2017

V neděli 22. října se konal oblastní přebor družstev žáků do 15 let. Badminton Sharks přihlásil do soutěže dvě družstva.

Béčko si vzal na startosti Jirka Huslík a odvedl spojené družstvo badmintonistů z Brna a z Velkých Pavlovic. Mužstvo mělo za cíl postoupit ze skupiny a bojovat o medaile. Přestože se to z důvodu nešťastného losu nepodařilo, tak jsme rádi, že jsme dokázali společnými silami nastoupit do soutěže družstev s dvěma týmy. Děkujeme za účast Sabči Komárkové, Elišce Konečné, Barči Veselé, Ondrovi Valouchovi, Martinovi Huslíkovi, Kubovi Herzánovi, Matyášovi Kšírovi a Míšovi Havlíčkovi. Tým Badminton Sharks Brno "B" narazilo na naše Áčko už ve skupině, a tak po dvou porážkách nepostoupil ze skupiny a umístil se na 5. - 6. místě. Někteří hráči z Béčka dostanou díky svému nízkému věku příležitost i v následujících letech.

Áčko nastoupilo s jednoznačnou ambicí na medaili a pomýšlelo na nejvyšší příčky, přestože soupeři z FSpS využili na doplnění, už tak silného družstva, další schopné hráče z jiných oddílů. Po boji s FSpS MU "B" uhájili prvenství ve skupině, a tak bylo jasné, že si zahrají semifinále s 2. týmem druhé skupiny. Tímto soupeřem byl výběr z Židlochovic. Ten naši hráči dokázali porazit, a tak šli do finále, kde na ně čekal favorit soutěže, FSpS MU "A". Nakonec FSpS jednoznačně potvrdilo své papírové předpoklady a zaslouženě zvítězilo. Gratulujeme k úžasnému výsledku, který se zapíše do dějin našeho klubu. Před 3 lety jsme skončili v družstvech poslední na 11. místě, před 2 lety jsme byli 5., loni jsme už dosáhli na bronzové medaile a letos se to podařilo ještě vylepšit. Stříbro považujeme jednoznačně za úspěch. Áčko nastoupilo v tomto složení: Sára Schafferová, Lucka Krulová, Verča Kulhavá, Martin Marinov, Tomáš Dang, Štěpán Prek, Luki Kurdiovský a Patrik Juřica.

Děkujeme všem hráčům.

Také děkujeme Jirkovi Huslíkovi a Tomášovi Prekovi, že odvedli svá družstva a za podporu Tomovi Vovsovi, který dorazil na závěr soutěže po skončení para-badmintonového campu, který měl trenérsky na starosti.