Postupové GPC U15

14.11.2014

V neděli 14. září se v Podolí konal první postupový turnaj kategorie do 15 let. Hráči klubu BS Brno vybojovali 5 medailových umístění. Kuba Reichman s Vaškem Kozlem obsadili dělené 3. místo ve čtyřhře, když prohráli až s konečnými vítězi, bratry Kostrhuny z Podivína. Vašek přidal 2. místo ve smíšené čtyřhře se spoluhráčkou Barborou Otáhalovou z Židlochovic a 4. místo ve dvouhře po těsné třísetové porážce s Davidem Herzánem z Podivína.

Šimon Prek potvrdil své papírové předpoklady a zvítězil v prvním kole dvouhry nad Vojtou Vidrmertem z Židlochovic. V dalším kole ale tvrdě narazil na konečného vítěze, Adama Kostrhuna. A ve čtyřhře Šimon se spluhráčem Markem Dostálem z Jehnic skončili na 5. místě.

Linda Chamrádová i Nela Štěpková dokázaly dotáhnout do vítězného konce své třísetové zápasy v prvním kole dvouher a společně obsadily dělené 3. místo ve čtyřhře. 


V sobotu 22. listopadu se konal v Podivíně postupový turnaj kategorie do 15 let. Kuba Reichman s Vaškem Kozlem se ve čtyřhře dostali až do finále, když s výrazným bodovým náskokem přehráli semifinálovou dvojici Tadeáš Brázda-Martin Dostál. Ve finále rozhodlo hodně chyb. Další body pro klub přiváží Šimi Prek, který sehrál s Markem Dostálem z Jehnic vyrovnaný zápas v nastavení s konečnými vítězi turnaje. A poslední bodující na pomyslných stupních vítězů byla Nikola Kubová hrající s výborným domácím hráčem, Danem Kostrhunem. Za zásadní pomoci partnera uhráli dělené 3. místo. Také bychom chtěli poděkovat za reprezentaci a nasazení Lindě Chamrádové a Nele Štěpkové, které společně vybojovaly 5. místo ve čtyřhře a ukázaly viditelný progres především ve dvouhrách. Ve dvouhře chlapců se Kuba, Šimon i Vašek umístili na děleném 5. místě. Nejblíže postupu mezi 4 nejlepší byl Vašek Kozel, který předvedl moc pěkný výkon. Dvě 9. místa si odváží Dominik Zelinka, který byl teprve podruhé na bodovaném turnaji a předvedl slušnou taktickou úroveň.

Děkujeme všem za reprezentaci klubu. A teď zase zpátky do tréninku... :)