Shrnutí sezóny v číslech

25.06.2018

Zrekapitulovali jsme uplynulou sezónu v číslech:

2 starty vozíčkářů - na zahraničních turnajích v Polsku a ve Španělsku. Do Polska se vydali všichni 3 juniorští hráči. Dita Brabcová dokázala získat medaili. Do Španělska vycestoval Lukáš Šembera, který sbíral drahocenné zkušenosti a mohl na vlastní oči vidět mistry světa a proti některým medailistům z těchto vrcholných akcí si i zahrál.

5 zahraničních turnajů - objeli naši hráči. Zahráli si 2x v Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku a v Německu. Celý výlet do Berlína byl podpořen klubem. Ze všech těchto akcí naši přivezli medaile.

6 startů na MČR - zažili 3 hráči hájící klubové barvy. Lucka Krulová odehrála všechny disciplíny a zapsala si 5. místo ve čtyřhře. Štěpán Prek hrál dvouhru a mix s Luckou. Nakonec byl jeho nejlepším výsledkem 9. místo ve dvouhře. Luki Kurdiovský s Barčou Hořanskou z Růžďky nakonec prohráli v koncovce 3. setu nejmenším možným rozdílem, o 2 body.

7 hlavních trenérů - se zapojilo do vedení tréninků. Pro příští rok bude zajišťovat tréninky 5 z nich, kteří již projevili zájem i nadále pokračovat. Místo Tomáše Preka, kterému děkujeme za vše, nastoupí Jarda Samek. Doplní tak Tomáše Vovse, Michaela Bauera, Richarda Uhra a Hynka Šabackého. Dominik Zelinka nás na rok opouští. Přejeme mu jen to dobré v Chile.

9 trenérských seminářů a přínosných akcí - absolvovali naši trenéři. Camp s Michalem Turoněm (Martin Doubek), trénování reprezentačního výběru U13+U15 na dvou campech v Nymburku (Tomáš Voves), seminář Miniton a Metodika vždy in (Tomáš Voves), školení para-badmintonu v Irsku (Hynek Šabacký, Tomáš Voves), návštěva národního centra para-badmintonu v Japonsku (Pavla Grycová, Tomáš Voves), školení s dánským trenérem Peterem Mouritsenem (Tomáš Prek, Tomáš Voves), účast na deblovém campu s dánským trenérem Jesperem M. Madsenem (Tomáš Voves) a školení trenérů IV. třídy (Michael Bauer).

10 doplňkových campů - proběhlo o víkendech. Vyjma víkendové deblové školy s Ondrou Kopřivou šlo o jednodenní akce. Kromě klubových trenérů jsme zapojili i již zmíněného Ondru, ale také Adriana Hundhausena (USA) a Lukáše Klačanského (SVK). V létě chystáme ještě 4 akce, kterými jsou letní badmintonový camp, tábor na kolech s outdoorovým programem, příměstský tábor pro nejmenší a nováčky a předsezónní rozehrávku pro závodní hráče.

10 hráčů - se rozhodlo přestoupit do jiných oddílů. Těm z U15, kteří mají před sebou ještě hodně práce na technice, přejeme, aby byli svědomití a pracovití. Těm starším, co se zaměřují už prakticky jen na ligu dospělých, aby se dokázali prosadit a badminton je stále bavil.

11 teambuildingových akcí - zorganizované Bárou Chovancovou. Hráli jsme badminton v ulicích města Brna, sbírali jsme odpadky v lesích, zkoušelo se na hudební vystoupení, nabídli jsme promítání filmu pro stříbrné medailisty z oblastního přeboru družstev žáků, se staršími jsme vyrazili na exit game, proběhlo opět hudební vystoupení v domově seniorů, bruslili jsme na Kraví hoře, zajeli jsme si zalyžovat na Stuhleck, zažili jsme přestřelku na laser game, s rodiči si zakouleli bowling a na závěr sezóny jsme si společně zasportovali na ukončení sezóny a oslavy 5. narozenin klubu.

12 turnajů - uspořádal náš oddíl jen za poslední sezónu. V tomto bodě opět patří velký dík Báře Chovancové. Postarali jsme se o oddílový úvodní turnaj, Shark Junior Open U9+U11, oddílový Vánoční turnaj s rodiči, 4 kola Storge Trophy Tour (Hustopeče a Břeclav si odřídili vlastní kola), miniturnaj mladších na Tauferkách, miniturnaj starších na Bakalce, III. ročník Storge Open U9+U11+U13, Czech Para-Badminton Open a závěrečný přebor klubu.

16 tréninků - probíhalo pravidelně každý týden. Hráči rozděleni do 4 závodních skupin, 2 přípravek a 1 skupiny vozíčkářů odtrénovali pěknou dávku tréninků.

38 hráčů - prošlo kondičními testy navrženy Českým badmintonovým svazem. Ve vznosech projevila největší sílu Kačka Dvořáková (12), skok z místa ovládl Martin Marinov (219 cm), v hodu medicimbalem byl nejlepší Vojta Bauer (754 cm), vějíř nejrychleji proběhli Lada Andrýsková, Dominik Číp, Petr Veselý a Martin Marinov (všichni 16 s), v illiois zvítězil Jáchym Müller (16,4 s), stejně tak šestiskokem se dostal nejdál (1550 cm), v beep testu byl nejvytrvalejší Tom Dang (2020 m) těsně před Dominikem Čípem (2000 m).

68. místo - na světovém žebříčku dosáhl Lukáš Šembera po tunaji na Mallorce. Jde o aktuálně nejlepší postavení ze všech českých hráčů.

89 hráčů - aktuálně trénuje v našem oddíle. Pro příští sezónu plánujeme nově bonusové tréninky v menších skupinách pro nejúspěšnější hráče. Do přípravky budeme nabírat jen šikovné malé děti. Vozíčkáře nabíráme celoročně.

180 medailí za sezónu - vyhráli naši hráči v klubových barvách v kraji, na republikové úrovni v mladších kategoriích, ale i v zahraničí. Nejúspěšnějšími sběrači cenných kovů se stali Luki Thor (19), Míša Havlíček (18), Lucka Krulová (17), Matěj Chovanec (14), Štěpán Prek (11) a Barča Veselá (9), Lukáš Kurdiovský (9), Sára Schafferová (8), Marek Fuchs (6), Markétka Chovancová (6), Verča Doubková (6), Gabik Trkan (6), Davča Fiala (6), Verča Kulhavá (5), Ditka Brabcová (4), Ondra Valouch (4), Lukáš Šembera (3), Tom Dang (3), Šimon Prek (3), Kačka Davídková (2), Tom Gryc (2), Dan Marinov (2), Nikča Kubová (2), Peťa Veselý (1), Tobi Košuta (1), Martin Marinov (1), Lukáš Hamr (1), Silvie Chládková (1), Patrik Juřica (1) Barča Vodáková (1) a několik dalších hráčů z Velkých Pavlovic.

Mezi největší úspěchy klubu za poslední rok patří:

2. místo na oblastním přeboru družstev žáků, start 3 hráčů v 6 disciplínách na MČR U13 (Lucie Krulová, Štěpán Prek, Lukáš Kurdiovský), start Lukáše Šembery jako prvního Čecha na světovém turnaji v para-badmintonu na Mallorce, 9. místo na celorepublikovém turnaji U13 (Michael Havlíček a Veronika Doubková), 4 bronzy na Slovensku (Lukáš Thor, Matěj Chovanec), vítězství Michaela Havlíčka a Veroniky Doubkové na GPC U13, 6 medailí na Radotín Cupu, největším mládežnickém turnaji v republice, 7 medailí v Německu, 1. místo (Davča Fiala) a dvakrát 3. místo v Polsku (Lukáš Thor), 10 medailí na Mezinárodním mistrovství České republiky v para-badmintonu (Dita Brabcová, Tomáš Gryc, Silvie Chládková, Lukáš Šembera, Jiří Vrba), 2. místo na oblastním přeboru dospělých (Nikola Kubová), vítězství Sáry Schafferové na GPC U17 ve čtyřhře, 1. místo na celorepublikovém turnaji Czech Talent v Českém Krumlově (Michael Havlíček), vítězství skupiny A družstva dospělých, 3. místo v Chorvatsku (David Fiala), zisk rekordních 20 medailí za víkend a mnoho dalších úspěchů.

Děkujeme všem hráčům, trenérům, ochotným rodičům a dobrovolníkům, ale také všem sponzorům za společný rok. Teď si krátce odpočiňte, od července začíná letní příprava. A na konci července se setkáme na badmintonvém campu v Bystřici.
Krásné léto!

Team BS