Slovakia Youth Open U13

22.11.2019

Ve dnech 15.-17.11.2019 se konal mezinárodní turnaj Slovakia Youth Open U13 v Trenčíně, kterého se zúčastnili přední hráči ze Slovenska, Polska, Maďarska, Srbska, Rakouska i Česka a mezi nimi naši dva hráči Lukáš Thor a Nela Fliglová.

Singl se hrál nejdříve ve skupinách, ze které Lukáš postoupil do pavouka, kde podlehl slovenskému hráči, budoucímu vítězi. Nelča ve skupině narazila na maďarku a slovenskou trojku, které nepřekonala, ale ani jim nedala výhru zadarmo.

Ovšem v mixu se Luky s Nelčou neztratili a skončili na výborném třetím místě, když je v semifinále porazili koneční vítězové mixu. Lukáš v deblu s Ondřejem Kaplanem z DDM Holice vyřadili ve druhém kole hráči, kteří nakonec skončili druzí.

Největší úspěch slavila Nelča v deblu s Barborou Bursovou z SK Hamr Praha. Bez jediné ztráty setu se dostaly až do finále a získaly zlatou medaili.

Oběma hráčům gratulujeme a děkujeme za krásné zápasy, ve kterých mohli ukázat, co se dosud naučili a také děkujeme Romanovi Thorovi, že se ujal role trenéra a provedl děti celým turnajem.

Marcela Fliglová

Děkujeme oběma rodinám za úžasnou podporu svých dětí a především pak Romanovi Thorovi za koučování hráčů. Gratulujeme Lukášovi a Nele za krásný výsledek na mezinárodní scéně. Nutno podotknout, že Nela přestoupila do našeho klubu teprve nedávno, přestože s námi trénovala už na konci minulého školního roku. Zásluha na tomto úspěchu tak patří z velké části klubu SK Brno Slatina. Team Badminton Sharks