Starty na MČR

04.12.2016

Odměnou za svědomitou práci v předchozím období nám byly 4 starty na Mistrovstvích ČR ve všech mládežnických a juniorských kategoriích.

Na MČR U13 v Českém Krumlově startoval Štěpán Prek se Standou Zachou z Jihlavy. Kluci na své soupeře nestačili. Ve třech setech podlehli s párem, který byl vyřazen hned v druhém kole budoucími medailisty, Matěje Rzeplinského a Davida Smutného.

Na MČR U15 v Pardubicích hrál Šimon Prek "jen" smíšenou čtyřhru s Adélou Klapalovou z Ivančic. Probojovali se do druhého kola, a pak museli soutěž opustit. Větší šance si Šimon představoval ve čtyřhře s Vojtou Pořízem, se kterým se má možnost častěji sehrávat, ale kluci bohužel nevybojovali postup proti soupeřům z FSpS MUNI, a tak nemohli bojovat o obhajobu 5. místa z MČR v Orlové v kategorii U13.

Na MČR U17 v Mostě měl možnost startovat Vašek Kozel s Adamem Kostrhunem z Podivína. Vašek nám stručně popsal: "Hrál jsem zde jen čtyřhru s Adamem Kostrhunem. Hned do prvního kola jsme dostali mistry ČR z minulého roku. Takže jsme bohužel prohráli, ale odnáším si zkušenosti s novou halou, a také s novými taktikami do čtyřhry."

Na MČR U19 v Ostravě nastoupil opět Vašek Kozel s Adamem Kostrhunem. Na své bezchybně hrající soupeře z Meteoru stačili jen v prvním setu, ale po prohrané koncovce už v tom druhém nedokázali držet krok a projevila se menší sehranost.

Děkujeme všem hráčům a také jejich spoluhráčům za reprezentaci a přejeme, abychom v budoucnu dosáhli ještě lepších výsledků, abychom se nemuseli spokojit s olympijských heslem Pierra de Coubertina: "Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se."