Tomáš Voves v Dánsku na SUMMER SCHOOL

01.08.2014

Trenér našeho klubu, Tomáš Voves, se zúčastnil trenérského školení v Dánsku při Summer School. Badminton Europe zve každoročně nadějné hráče všech evropských zemí a při té příležitosti organizuje školení pro trenéry, kteří se chtějí něco přiučit od reprezentačních trenérů.
Do Vejenu přijelo 54 hráčů z 18 zemí, 23 trenérů z 19 zemí a 8 hlavních trenérů z Dánska (Jakob Toft), Anglie (Robert Wetherell, Jo Hughes), Nizozemska (Nathalie Mulders, Jeroen van Dijk), Finska (Kristina Danskanen), Běloruska (Vlada Cheriavskaya) a Singapuru (Desmond Tan).

Trenéři byli školeni nejen v učebně, ale často se aktivně zapojovali do plnění skupinových úkolů v hale. Nejpřínosnější byl ale každý kontakt s hlavními trenéry. Ať už jsme se zúčastnili tréninků hráčů jako pomocní trenéři nebo jsme sami vedli tréninky s dohledem hlavního trenéra, který nám poté dával zpětnou vazbu a často navedl k zajímavým zamyšlením, které nám pomohou v dalším rozvoji a ve zlepšení naší práce. Měl jsem to štěstí, že jsem vedl tu nejsilnější skupinu hráčů. Dva z nich nakonec postoupili do samotného finále závěrečného turnaje (Tomáš Voves).

článek na ČBAS