Trénink s LinLing Wang

02.06.2016

V neděli 4. prosince dostali naše mladé naděje možnost potrénovat si po čínském způsobu. Intenzivní úvod některé z nás odrovnal, ale po pauze byli všichni schopni opět se zapojit do intenzivního tréninku.
Na úvod jsme se lehce rozběhali, a pak to začalo. Čínský foot work a další posilovací cviky na zpevnění svalstva trupu. Další fází byla rozehrávka, ve které jsme relativně dlouho hráli forhendový drajvový úder a klíry, které jsme 3 minuty neměli zkazit. Po rozehrávce trenérka navrhla 3 stanoviště, na kterých se hráči střídali. Na jednom kurtu se hrály zápasy, na druhém smeče a smeče s dohrávkou na síti z nahrávání způsobem "multifeeding" a na třetím kurtu měli hráči za úkol údehrávat loby z rychlého nahazování a posléze i spodní obranné údery po pohybu v zadních rozích. Bylo to dost intenzivní a pro většinu ne až tak zábavné, ale bezpochyby přínosné. Po drilu v podobě obrany a útoku se hrály zápasy, ve kterých začínala hra za stavu 16:16, 18:18 a na závěr 15:15. Vítěz na kurtu zůstával. Poražený měl cvičení navíc. Na úplný závěr tréninku dostali hráči několik sprintů v úseku cca 20 metrů a závěrečný strečink.
Děkujeme za nasazení hráčů a hlavní trenérce LinLing Wang. Tento bonusový 3hodinový trénink měl být za odměnu, i když někteří hráči to tak ve fyzicky náročných fázích nebrali. Jistě jim to ale prospělo a do další práce získali novou zkušenost a v některých ohledech zase jiný přístup.