Turnaj tří národů Vídeň

01.12.2019

Adventní neděle a punč? Kdepak, míčky létaly o sto šest na parabadmintonovém mezinárodním turnaji ve Vídni.

1.12 se konal mezinárodní turnaj v parabadmintonu ve Vídni, kterého se zúčastnili i 4 Žraloci z Brna ve složení Silvie Chládková, Lukáš Šembera, Lukáš Kyncl a já, Jan Matoušek. Nesmím také zapomenout zmínit i dalšího českého borce a tím není nikdo jiný než českobudějovický Zbyněk Sýkora. Výpravu vedla a nekompromisně koučovala Marika Davidová.

Turnaj byl rozložen do dvou částí single game a double game. V singlech se dle očekávání probojoval až do finale Lukáš Šembera, kde pak bohužel podlehl svému tradičnímu soupeřovi z Palska, ale ani jeden míček mu nedaroval zadarmo, a že je velký bojovník ukázal hlavně v semifinálové bitvě hrané na tři sety kde otáčel z nepříznivého stavu.

Zbyněk, který hraje poměrně krátce, ale už nyní je vnímán jako velmi kvalitní hráč, bohužel doplatil na systém turnaje a po dvou zápasech - jedné porážce a jedné výhře již v singlech nepokačoval.

Zbylí členové se rvali seč jim síly stačily. Nejvíce to ukázal zápas mezi stájovými kolegy a doublovými parťáky Janem Matouškem a Lukášem Kynclem. Zápas se rozhodl až třetím setem a po celou dobu to byl boj o každý míček. Šťastnější byl nakonec Lukáš.

Ani Silvinka nedávala svým soupeřkám nic zadarmo.

Po obědě pokračoval turnaj DOUBLE GAMES. Zaměřme se nejvíce na dvojici Matoušek-Kyncl, nadějné borce kteří v doublech ukázali, že nejsou žádná ořežávátka. V prvním klání podlehli az po třech setech dvojici Sýkora-Wolny. V druhém klání si po dvou setech mohli vítězně plácnot, když porazili rakouské borce Kontsch-Zeller (mimo jiné prahorolezce). Ve třetím a posledním meření sil narazili na polský smíšeny pár Mietrkiewicz-Mietrkiewicz, s kterým drželi krok, ale utkání si troufám říct ovlivnil Lukášuv pád, při kterém se mu utrhl popruh na vozíku, který ho pevně fixoval. Pro každého parabadmintonystu je fixace s vozíkem nesmírně důležitá a jakékoliv technické potíže chtě nechtě ovlivní hru, což se ukázalo. Nicméně symbióza a chemie u těchto dvou spoluhráčů fungovala a věříme, že fungovat nadále bude. Ukázalo se, že si nejen hlasitě umí vychutnávat povedené udery, ale i ve chvílích nezdaru se uměli podpořit, a tak to má u parťáků fungovat.

Suma sumárum, turnaj byl velkým přínosem pro celý tým, ukázal se progres, ale i to na čem je třeba hodně pracovat.

Jan Matoušek

Hráči reprezentující náš klub si tedy odváží 3 medailové pozice. Lukáš Šembera 1. místo ve čtyřhře, 2. místo ve dvouhře a Silva Chládková 3. místo ve čtyřhře. Děkujeme všem hráčům včetně bronzového Zbyňka Sýkory (České Budějovice) ve čtyřhře. Také děkujeme Marice Davidové za trenérské vedení. 

Tým BS