Turnajová sobota

16.04.2016

V sobotu 16. dubna naši hráči odehráli dva turnaje. Ve Velkých Pavlovicích se konal postupový turnaj do 15 let. Naším nejlepším hráčem se stal Šimon Prek, který se dokázal ve dvouhře probojovat až do finále, čímž si zasloužil také nominaci na GPA v Aši. K tomuto tvrdě vydřenému výsledku ve dvouhře přidal ještě 3. místo s Vojtou Pořízem z Jihlavy. Další dvě medaile si odvezla Míša Nováková se Sabčou Komárkovou ve čtyřhře. Nedaleko podobnému výsledku byla také naše dvojice Sára Schafferová a Adélka Nejezchlebová, ale nakonec 3. set nedokázaly dotáhnout do vítězného konce. Kromě Šimona se turnaje zúčastnil také Saša Uher, Dominik Číp, Jáchym Müller, Vojta Bauer a Adam Oberajtr. Budeme se těšit na dosažení lepších příček.
Děkujeme za trenérskou podporu Honzovi Komárkovi, Alešovi Müllerovi, Tomovi Prekovi a Tomovi Vovsovi.


Další sobotní akcí byl jarní turnaj v Podolí u Brna pro hráče do 11 a do 13 let. Ke čtyřem medailím z Pavlovic přidali mladší hned 10 dalších. Shrnutí z Podolí nám napsala koučka Lída Valouchová.

Zlato
Ondra Valouch s Filipem Raušem z Židlochovic - čtyřhra U11
Štěpán Prek s Martinem Šebestou - čtyřhra U13

Stříbro
Ondra Valouch- dvouhra U11
Martin Šebesta - dvouhra U13

Bronz
Barča Veselá s Káťou Davídkovou - čtyřhra U13
Verča Kulhavá - dvouhra U13
Dan Marinov s Danem Řepkou - čtyřhra U11

Míša Havlíček a Marek Fuchs ve dvouhrách postoupili oba ze svých skupin do pavouka, tam vypadli v 1.kole. Ve čtyřhře podlehli ve čtvrtfinále dvojici Marinov-Řepka. Barču Veselou zastavila v boji o semifinále Veronika Kulhavá.
Jakub Herzán i Martin Huslík posloupili ze skupin, poté porazil Jakub Herzán Martina Huslíka, ale pak vypadl s Janem Ovčačíkem z Olomouce.
Děkujeme za reprezentaci také Barči a Adamovi Vodákovým.

Velké poděkování patří Tomášovi Veselému, který po celou dobu turnaje neúnavně koučoval všechny naše hráče a nutno říci, že koučoval velmi dobře a efektivně!!!