Ukončení sezóny

17.06.2017

Dětem končí školní rok, a tak se nabízelo zhodnotit uplynulou sezónu a všechno dobré oslavit. Projeli jsme se na kole, zahráli jsme si fotbálek a řadu netradičních her, ale taky si opekli špekáčky a oslavili 4. narozeniny klubu, 8. narozeniny Tobiáše Košuty a nakonec všichni překvapili i trenéra Toma Vovse, který slaví 30. Děkujeme za účast a vytvoření příjemné atmosféry všem 40 dětem a jejich rodičům. Pokud jste se nemohli zúčastnit závěrečné akce, tak vám budou rozeslány vysvědčení na e-mail. Také děkujeme celému klubovému orchestru, který ve složení Dominik Zelinka, Markétka Chovancová, Adélka Nejezchlebová, Dominik Číp, Tom Gryc, Saša Uher, Davča Fiala, Váša Hofman, Ondra Valouch, Marek Fuchs a Ondra Raab předvedli své umění a byli skvělí. Děkujeme Tomovi Kulhavému a Tomovi Veselému za pomoc s organizací. Fotky z ukončení sezóny od paní Markéty Raabové naleznete na klubovém facebooku.

Sezóna to byla intenzivní, nabitá a vcelku úspěšná. Však si počtěte sami, co jsme stihli a zvládli společnými silami. Po přepočtech naši hráči získali 240 medailí za sezónu, což je zase o 80 více, než loni a o 160 více, než před dvěma lety. Na všech mládežnických MČR jsme měli svého zástupce (Štěpán Prek U13, Šimon Prek U15, Vašek Kozel U17 i U19). Lucka Krulová, Štěpán Prek a Lukáš Kurdiovský přivezli dvě zlata a dvě stříbra z celorepublikového GPB v Praze. Šimon Prek vyhrál stříbrnou medaile ve Slovinsku. Rozehráli jsme s mladými hráči (Vašek Kozel, Dominik Zelinka, Šimon Prek, Saša Uher, Jáchym Müller, Ríša Uher, Hynek Šabacký, Nikola Kubová, Linda Chamrádová, Nela Štěpková a Adéla Nejezchlebová) doplněni rodiči (Jan Komárek, Aleš Müller a Pavla Grycová) VI. ligu dospělých, ve které jsme sehráli řadu vyrovnaných zápasů a nějaké jsme dokázali dotáhnout do vítězného konce, což je na nováčka v lize dobrým příslibem do příštích let. Děkujeme za vedení teamu Vaškovi Kozlovi st. Vozíčkáři ve složení Dita Brabcová, Silva Chládková a Tom Gryc odtrénovali již 2. rok své přípravy a zúčastnili se prvního turnaje. V příštím roce jsme pozváni s para-badmintonisty Ditou a Tomem na soustředění do Japonska. Děkujeme všem hráčům za moc pěkné výsledky. A co všechno jim předcházelo? Zcela jistě spousta hodin na kurtu i mimo něj. Snažili jsme se dětem nabídnout dostatek tréninků a dalších akcí.

Klub uspořádal 7 turnajů (úvodní meziklubový turnaj, Vánoční meziklubový rodičů s dětmi, Shark Junior Open, Shark Open, Czech Para-Badminton Open, prestižní Storge Open a závěrečný meziklubový turnaj). Děkujeme všem organizátorům. Poznáte je tak, že nosí fialový dres s logem klubu.

Kromě pravidelných tréninků 2-3x týdně pod vedením trenérského teamu Badminton Sharks jsme nabídli svým hráčům 10 jednodenních soustředění: v Břeclavi U13-U15 s Tomem Vovsem, ve Velkých Pavlovicích U11-U13 s Tomem Vovsem, Novoroční deblovou školu pro U11-U19 s Adrianem Hundhausenem (USA) a Tomem Vovsem, herní přípravu před oblastními přebory pro U13 s Tomášem Veselým (zkušenosti z Dánska), herní přípravu pro U15 s Anttim Rajasärkkä (Finsko), poté ještě bonus extra pro líheň dospělých s Anttim, herní přípravu pro U17 s Tomem Vovsem, motivační trénink U9-U11 s LinLing Wang (Čína). A nakonec si s čínskou trenérkou mohli za odměnu potrénovat také hráči U15, kteří vybojovali historické 3. místo v oblastním přeboru družstev. Reprezentanty čeká ještě přípravný camp před turnajem v Německu.

Kromě badmintonu jsme budovali dobrou partu na dalších 11 doplňkových akcích: hudební vystoupení v domově seniorů, výlet s úklidem lesa, jumppark s raketami, bruslení se Žraloky, lyžování se Žraloky, celovíkendový výlet do Prahy na Radotín Cup, bowling pro rodiče, stopovací výlet a projížďka na koních, ukončení sezóny s oslavou 4. narozenin klubu, sjíždění řeky Jihlavy a ještě se chystáme vyrazit hrát badminton do ulic.

Také jsme se zúčastnili 2 trenérských seminářů, v Plzni (Ríša Uher, Hynek Šabacký a Tom Voves) a v Praze (Tom Voves). Trenérský team doplnili 3 trenéři: Dominik Zelinka, Martin Doubek a Luděk Maar splněním zkoušek trenéra IV. třídy. Děkujeme za zájem a chuť zapojit se do přípravy a vedení hráčů v turnajích. V sezóně 2016/2017 podpořili školení trenéři naše hráče na 50 turnajích.

Velký dík patří celému trenérskému teamu a vedení klubu, všem ochotným rodičům a samozřejmě všem skvělým dětem v našem oddíle. Chvíli si odpočineme od raket, a pak se zase pustíme do přípravy. V létě nás čeká velký klubový badmintonový camp, kondiční camp na kolech, příměstský tábor a intenzivní rozehrávka před začátkem roku. Tréninky začnou opět v září. Rozdělení jednotlivých skupin a přiřazení na konkrétní tréninky vám budou zaslány v průběhu července.

Podpořte své děti v letní přípravě, kterou najdou ve svých tréninkových denících na straně 24 - 29. Letní hra "O nejlepšího Žraloka" probíhá od 1. července do 31 srpna. Nejlepší sportovci v soutěži obdrží sladké ocenění. Hezké léto a prozatím na shledanou...

Team Badminton Sharks