Vánoční turnaj Liberec U11, U13

15.12.2019

V uplynulém víkendu se konal v Liberci již 9. ročník LASVIT vánočního turnaje v badmintonu, a to kategorie do jedenácti let a 8. ročník LASVIT oẗevřeného turnaje GP C kategorie do třinácti let. V sobotu soupeřili hráči a hráčky kategorie U11 pouze ve dvouhrách. Kromě hráčů z pořadatelského klubu se turnaje zúčastnili zástupci dalších devíti klubů. Zástupcem Badminton Sharks byl Gabriel Trkan, který zcela suveréně prošel všemi koly bez jediné porážky a vyhrál tuto kategorii.V neděli startovalo 52 hráčů z 12 českých klubů a polského UKS Smecz Bogatynia. Turnaj se hrál klasicky v pěti disciplínách, a to ve dvouhře chlapců, čtyřhře chlapců a dívek a smíšené čtyřhře vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety do 21 bodů. I v tomto turnaji zástupce Sharks byl úspěšný. Ve dvouhře chlapců podlehl pouze vítěznému Danielu Čadovi z B. Rychnov nad Kněžnou a skončil na třetím místě. Druhý se umístil domácí hráč Ondřej Beran. Ve čtyřhře chlapců Gabriel Trkan spolu s Danielem Čadou skončili na krásném druhém místě za vítěznou dvojicí Vojtěch Marek a Michal Nidrle z BK Liberec.

Děkujeme Gabikovým prarodičům za doprovod a napsání reportu. Také gratulujeme k medailovým umístěním.