Vánoční turnaj s rodiči

18.12.2016

Celkem 47 párů tvořených v drtivé většině hráčem týmu BS Brno a jedním z jeho rodičů se v neděli 18.12. utkalo v přátelském badmintonovém klání, které položilo svoji tradici již v loňském roce. Dvojice byly rozděleny nejen s ohledem na schopnosti samotných hráčů, ale též s přihlédnutím k fyzickému, mentálnímu a badmintonovému stavu svých rodinných příslušníků do tří výkonnostních "košů".

I když měl být turnaj spíše oslavou a předvánočním setkáním členů a příznivců Badminton Sharks Brno, strhla se na některých kurtech vcelku nelítostná řež, ve které by náhodný divák jen těžko hledal přátelský "pinkec" na závěr roku. Otcové a matky totiž vcelku pochopitelně hrdě zvedli odložený prapor svého rodu a se statečným Huráááá na rtu se po boku svých ratolestí s plnou vervou pustili do zápolení, při němž byli ochotni na obětní oltář vítězství odložit i nějaký ten šrám, zlomenou raketu či natržený oděv. :-)

S přibývajícím časem, jak spěl turnaj k svému nezadržitelnému grandióznímu vyvrcholení, bylo tak již pouze letmým pohledem jasně patrno, který klan se právě veze na vítězné vlně, a který se naopak utápí ve směsici zoufalství a zbylého odhodlání. Mohli jsme tak zaznamenat usměvavé tváře obou spolubojovníků, rodiče kritizujícího dítě, dítě kritizující rodiče či případně dvojici, která se kritizovala navzájem...

V průběhu této veselé taškařice tak celkem sedm nadějných hráčů definitivně skončilo s badmintonem, čtyři otcové rozlámali všechny své badmintonové rakety a tašky pak demonstrativně spálili před halou, tři rodiče odešli bez slůvka rozloučení a dítě zanechali napospas osudu, celkem šest dětí bylo vyděděno a dalších pět si chce jít v pondělí zažádat o změnu příjmení...

Suma sumárum bych turnaj označil za velmi povedený a pevně věřím, že s těmi, kteří zůstanou této skvělé hře věrni, se potkám na dalším setkání zase za rok. :-)

P.S.: Můj syn mě hned po posledním zápase osočil, že hraji špatně vzadu, ....na síti.... a nakonec i v poli. Za rok si prý nechá ještě hodně projít hlavou, jestli si mě vezme do dvojice. :-)

Níže uvádíme Jména slavných i těch poražených. Abych nezapomněl, VELKÝ DÍK patří všem obchodním partnerům, organizátorům a též rodičům, kteří přinesli tolik dobrot na zub!!!

Všechny fotky Honzy Fuchse nalezente v galerii.


Skupina C Skupina B Skupina A
1. Lada Andrýsková+máma 1. Daník Řepka+táta 1. Niky Kubová+táta
2. Klára Němejcová+táta 2. Martin Šebesta+děda 2. Lucka Krulová+táta
3. Tom Gryc+máma 3. Vašek Hofman+táta 3. Barča Veselá+táta
4. Luki Hamr+táta 4. Ondra Valouch+máma 4. Vašek Kozel+táta
5. Ema Fuchsová+máma 5. Kačka Dvořáková+táta 5. Sabča Komárková+táta
6. Matyáš Hebert+táta 6. Verča Kulhavá+táta 6. Linda Chamrádová+sestra
7. Kája Vlašánková+táta 7. Tom Luner+táta 7. Jáchym Müller+táta
8. Viktor Fukal+"teta" Jana 8. Matěj Chovanec+táta 8. Domča Zelinka+máma
9. Marki Chovancová+máma 9. Lukáš Kurdiovský+máma 9. Ríša Uher+táta
10. Jakub Parišev+táta 10. Adam Oberajtr+strýc 10. Áďa Nejezchlebová+sestra
11. Apča Jelínková+máma 11. Míša Havlíček+táta 11. Sára Schafferová+táta
12. Mikuláš Dojiva+máma 12. Kristián Šťastný+táta
13. Jonáš Oberajtr+táta 13. Marek Fuchs+táta
14. Agáta Mastná+táta 14. Ondra Maar+táta
15. Tobi Košuta+máma 15. Martin Huslík+táta
16. Danielka Nováková+táta 16. Kačka Davídková+táta
17. Martin Řepka+máma
18. Ondra Raab+táta
19. Silva Chládková+máma
20. Dita Brabcová+teta