Zagreb Youth Cup Chorvatsko

02.09.2017

Když začnu tím nejmenším žralokem, tak Davča svůj start úspěšně, s malým klopýtnutím, zvládl 21:11, 19:21, 21:10. Tím si utrhl své první mezinárodní vítězství a to nad soupeřem z Maďarska.

Další boj byl opravdu nad jeho síly, jelikož jeho soupeř z Bulharska byl hráč, který zvládl vyhrát základní skupinu v U11 a dokonce je už tak zdatný, že zvládá hrát i turnaje za U13. Davča se opravdu vyšťavil, ale nakonec mu podlehl 10:21 a 11:21. A poslední soupeř v jeho kategorii byl domácí Chorvat, který se jevil jako hratelný hráč a tudíž si Davča neodpustil před zápasem hrdinská slova. Bohužel do souboje nedal vše a možná i změna z postranního kurtu do středového kurtu ho stála vítězství a tak prohrál 14:21 a 12:21.

Tím jeho badmintonová pouť v Chorvatsku skončila a on se zklamáním čekal pouze cenu útěchy. Po obědě jsem byla upozorněna panem Thorem, že byla po nás sháňka a tak jsem se šla optat Silvia, což byl hlavní organizátor, oč se jedná. A on mi předal cenu za třetí místo a vysvětlil mi, že žádné 4 místo není, ale dvě třetí. Což pro našeho bojovníka vytvořilo malý úsměv na tváři a do příštího roku se bude muset určitě zlepšit.

Další žralok nastoupil až odpoledne v kategorii U11 a to s Polským sousedem kde se rval, ale bohužel utrpěl prohru 16:21 a 9:21. Asi za hodinku se pustil do souboje s domácím Chorvatem kde se začalo blýskat na úspěchy a první set vyhrál jednoznačně 21:9. Pak se asi v Lukim zlomila tréma a druhý set prohrál 19:21 a ve třetím setu už mu asi chyběla troška štěstí a prohrál těsně 18:21. Třetí zápas začal až kolem 6 hodiny večer a proto už asi celodenní únava byla znát. Druhý domácí soupeř z Chorvatska byl asi nejtěžší oříšek ve skupině a musím podotknout i jeho chování nebylo úplně na úrovni. I tak se Luki snažil nějaký ten bod ukořistit a tak zápas skončil 10:21 a 6:21. Tímto bojem ukončil cestu v kategorii U11. Ovšem během odpoledních hodin byl Luki vyzván jako volný hráč do čtyřhry s Bulharem (shodou náhod to byl ten samý hráč z Bulharska kterého měl Davča ve své skupině a on tu skupinu jednoznačně vyhrál :-) ). Jejich cesta byla bohužel velmi krátká a to je jeden zápas, kde narazili na již zmiňovaného domácího Chorvata a Rumuna.

Celkově bych tento turnaj hodnotila jako velký zážitek pro každého hráče a do příštího roku by jsme byli rádi kdyby se k nám přidali další hráči a tím ukázali že žraloci z Brna se nevzdávají a bojují do poslední kapky krve:-)

Martina Říčková

Moc děkujeme rodičům kluků, že vycestovali na mezinárodní turnaj až do Chorvatska. Zkušenosti z velkého turnaje v nízkém věku se mohou jedině vyplatit. Velké poděkování patří také oběma našim hráčům za reprezentaci a Davčovi i za úžasný bronzový výsledek.